Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 450

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Maść z CBD - na stany zapalne skóry

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

kwaity kasztanowca tradzik zylaki hemoroidy pekajace naczynka

Covid-19 niszczy skórę
Brzmi to dość mało wiarygodnie, nie mówimy jednak o przenoszeniu infekcji czy zakażeniu a o wpływie noszenia maseczek, które są z nami od dwóch lat.
Zwykła obserwacja i mnóstwo wniosków
Konieczność noszenia maseczek spowodował, że większość z nas “mało higienicznie” się z nimi obchodzi. Zakładamy wielokrotnie maseczkę “jednorazową czy też tekstylną bez codziennego jej prania, po zdjęciu ląduje gdzieś w torbie czy na siedzeniu w samochodzie. Maseczka to skupisko brudu i bakterii w tym makijażu.
Atak pryszczy
Szczególną uwagę do higieny noszenia maseczek powinny zwrócić osoby ze skłonnością do trądziku, wyprysków, uszkodzeń skóry, łuszczącej się skóry. Taka nazwijmy to “niehigieniczna” maseczka to skupisko bakterii, które przenosimy na skórę, które powoduje ich namnażanie a w konsekwencji do rozwoju i zaostrzenia zmian trądzikowych.
Wilgotne środowisko i pękające naczynka
Maseczka na twarzy w wyniku naszego oddychania robi się wilgotna zwłaszcza, że nie każdy z nas dobrze radzi sobie z oddychaniem przez nos. W maseczkach rozmawiamy, więc nie da się uniknąć ich zawilgocenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny szczególnie uważać i dbać o skórę. W niskich temperaturach kiedy wychodzimy na dwór po zdjęciu maseczek taka wilgotna skóra jest narażona na dodatkowe “pękanie” naczynek. Zima, wiatr czy ostre słońce również nie służy takim problemom.
Drzewo z historią
Kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocastanum L. zaliczany jest do rodziny Hippocastanaceae, czyli kasztanowcowatych. Do celów leczniczych wykorzystuje się nasiona, korę, liście oraz gałązki kasztanowca.
W Polsce kasztanowiec pojawił się za panowania Stefana Batorego, który nakazał swojemu włoskiemu ogrodnikowi posadzić kasztany w ogrodzie.
Kasztanowiec osiąga wysokość do 30 m. Występuje kilka odmian i form kasztanowca zwyczajnego, różniącego się kolorem kwiatów (białe, żółte oraz czerwone) i kształtem liści. W lecznictwie jest stosowana odmiana o kwiatach białych
Drzewo maturzystów
Zwykło się mawiać, że czas matur jest wtedy kiedy zakwitną kasztany z pewnością zielarze powiedzą, że maj i czerwiec to czas kiedy liście kasztanowca bogate są w witaminę K i należy jest właśnie wtedy zbierać
Kwiaty są bogate w escynę oraz flawonoidy. To dzięki temu wyciągi, napary czy odwary z kasztanowca uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie mózgowe, obwodowe i wieńcowe. Hamują rozwój miażdżycy oraz zapobiega i działa wspomagająco w leczeniu hemoroidów.
Wyciągi z kwiatów kasztanowca wzmagają także diurezę czyli działają moczopędnie, regulują przemianę materii, wspomagają odtruwanie organizmu.
Stosuję doustnie to po co nas skórę?
Wyciągi z kwiatów kasztanowca stosowane w postaci toniku na skórę twarzy po uprzednim rozcieńczeniu wykazuje działanie przeciwzapalne co ma ogromne znaczenie w trudno gojących się ranach czy trądziku. Wyciąg z kwiatów kasztanowca działa uszczelniająco na naczynia oraz wzmacniająco dzięki temu zapobiega ich pękaniu. Usprawnia krążenie krwi w skórze.
Buzia i nóżki tego potrzebują
Przemywanie twarzy kasztanowym tonikiem nie tylko pozwoli zmniejszyć widoczność naczynek jak również wzmocni je zapobiegając ich pękaniu. Stosowany tonik w postaci okładów na nogi z problemem żylnym i widocznymi żylakami działa ściągająco na pęknięte naczynia zmniejszając również obrzęki.
Próba uczuleniowa
Przed zastosowaniem toniku kasztanowego na skórę wykonajmy próbę uczuleniową, zwłaszcza jeśli cierpimy na alergię czy też mamy bardzo wrażliwą skórę. Wypróbujmy również proporcje rozcieńczenia wyciągu np. 1:1 z wodą.

Dermesa wyciąg ze świeżych kwiatów kaszatanowca 250 ml
kwaity kasztanowca  tradzik zylaki hemoroidy pekajace naczynka trudno gojace sie rany

szumy uszne zaburzenia krazenia  przeciwutleniacze

Szum morza, leśnego potoku czy chociażby szum lasu wpływa na nas kojąco i uspokajająco. Dlatego te dźwięki wykorzystywane są w muzykoterapii zarówno w celach leczniczych ale także relaksacyjnych.

Nie taki szum chce słyszeć
Każdy z nas doświadcza szumów usznych w swoim życiu, wywołują chwilowy dyskomfort. Problem zaczyna się kiedy w naszym uchu pojawiają się szumy, piszczenie, dzwonienie dłużej niż 5 minut i kilkakrotnie w ciągu tygodnia lub stale. Jest to niezwykle frustrujące i wpływa na jakość życia.
Kogo dotyczy?
Problem z szumem usznym jak podają dane dane doświadcza ok 17 % Polaków. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem zatem statystyki te niestety będą rosnąć.
Czym są szumy uszne?
Uszy cały czas analizują i zbierają dźwięki, które pojawiają się w otoczeniu, przesyłają je do ośrodków słuchu w mózgu, który je też na bieżąco analizuje. Czasem jednak zdarza się, że słyszymy coś, czego nie ma. Nie chodzi o słyszenie głosów, ale o szum – szum, piszczenie, dzwonienie w uszach. Wszystkie te wrażenia powstają w wyniku nieprawidłowego odbioru impulsów przez ucho.
Dlaczego w uchu piszczy?
Szumy uszne mają wiele przyczyn należą do nich najczęściej :
niedobór witamin z grupy B i magnezu
zaburzenia krążenia
nadciśnienie
nadmierna ekspozycja na hałas. Narażeni są m.in. pracownicy budowy dróg, pracownicy obsługi płyt lotniskowych, barmani, muzycy
!!! słuchanie muzyki przez słuchawki douszne, mowa oczywiście o wielogodzinnym słuchaniu muzyki
narażenie na ostry nagły hałas,
otoskleroza
przebyte schorzenia laryngologiczne, np. zapalenie ucha środkowego,
głuchota starcza
toksyczne uszkodzenie nerwu słuchowego w wyniku stosowania niektórych leków,
palenie papierosów,
udar mózgu,
zaburzenia hormonalne
zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa,
zmiany zwyrodnieniowe w obrębie aparatu żucia
choroba Meniere’a objawiająca się gwałtownymi zawrotami głowy z szumem usznym, które po napadzie ustępują samoistnie.
Czy szumu należy się bać?
Pojawiające się wrażenia słuchowe mogą być objawem choroby. Najczęściej nie da się ich cofnąć, ale jest możliwe pogłębienie dolegliwości. Jeśli np. szumy są spowodowane zapaleniem ucha, to nieleczone może się rozprzestrzenić i spowodować utratę słuchu. Długotrwale utrzymujący się szum wpływa na psychikę powodując lęki, zaburzenia emocjonalne a nawet depresję.
Jak sobie pomóc?
Po wykluczeniu chorób czy uszkodzenia aparatu słuchowego w wielu przypadkach w walce z szumami okazują się pomocne zioła a dokładniej ekstrakty z ziół. Odpowiednio dobrane zioła na problemy uszne mają za zadanie wpłynąć na poprawę krążenia obwodowego, być źródłem przeciwutleniaczy i wspierać pracę układu sercowo - naczyniowego.
Co wybrać ?
Najbezpieczniej wybrać gotową mieszankę ekstraktów ziołowych dedykowanych problemom z szumem usznym. Zawierającą odpowiednią proporcję ziół takich jak:
Ginkgo biloba wspomaga krążenie obwodowe, przyczyniając się do dobrego słyszenia. Wpływa pozytywnie na funkcje umysłowe i równowagę nerwową.
Gryka zwyczajna wspiera pracę układu naczyniowego.
Głóg oddziałuje na pracę układu sercowo-naczyniowego.
Czarna borówka jest przeciwutleniaczem i wspiera mikrokrążenie.

Szumy uszne ekstrakty ziół w kaspułkach
szumy uszne zaburzenia krazenia przewutleniacze

zylaki owrzodzenia siniaki hemoroidy afty trudno gojace sie rany

Zakrzepica w ostatnich miesiącach jest popularnym tematem. Problemy żylne to nadal bagatelizowany temat z pewnością wymagają one badań i konkretnej diagnozy a przede wszystkim leczenia. Problem w tym, że nie jest łatwo “doprosić “ się o takie badania zwłaszcza teraz. Zazwyczaj reakcja następuje kiedy proces chorobowy jest zaawansowany lub nastąpiło znaczne pogorszenie samopoczucia lub zagrożenie życia. Problemy z układem krążenia nie zaczynają się od tak i niestety ot tak nie znikną.
Trochę bagatelizujemy sprawę choć nie mamy wpływu
Niestety współcześnie wielu z nas albo ma wielogodzinną pracę na stojąco albo przy biurku czy za kierownicą. Osoby z osłabionym układem krążenia są wysoce narażone na wystąpienie chorób układu krążenia. Oczywiście przyczyn takich zaburzeń jest zdecydowanie więcej: współistniejące choroby, wypadki, operacje, przyjmowane leki, niedożywienie, braki witamin, jednak trzeba powiedzieć o tym co najczęściej nas do tego predestynuje. Mówiąc o zakrzepicy w większości przypadków jest to choroba rozwojowa i jest konsekwencją zaburzeń układu krążenia.
Zakrzepica słów kilka
Wyróżnia się :
Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych (łac. thrombophlebitis superficialis) – choroba żył znajdujących się nad powięzią, zlokalizowana najczęściej w obrębie kończyn dolnych, która polega na powstaniu zapalenia tych naczyń z różnego stopnia procesem zakrzepowym. Schorzenie to może dotyczyć zdrowych żył powierzchownych, lecz najczęściej (90%) występuje w żyłach zmienionych żylakowato.
Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych jest schorzeniem często występującym - stwierdza się je w ok. 25-30% osób hospitalizowanych, u których do żył powierzchownych wprowadzono cewniki (np. wenflony). Niekiedy przyczyna zapalenia jest jatrogenna - wstrzyknięcie substancji drażniącej śródbłonek żyły, zbyt długie utrzymywanie cewnika w żyle lub zła aseptyka w miejscu wprowadzenia cewnika.

Zakrzepica żył głębokich (łac. thrombophlebitis profunda, ang. deep vein thrombosis, DVT), potocznie tromboza – stan chorobowy polegający na powstaniu zakrzepu w układzie żył głębokich (najczęściej kończyn dolnych) pod powięzią głęboką.
Przebieg zakrzepicy żył głębokich, przynajmniej początkowo może być skąpo- lub bezobjawowy. Taki przebieg stwierdza się w aż ok. 50% przypadków. Objawy jeśli występują są niecharakterystyczne i mogą występować w wielu innych schorzeniach.
Jak się objawia?
Na podejrzenie zakrzepicy mogą wskazywać najczęściej występujące objawy takie jak: ból, tkliwość palpacyjna kończyny, obrzęk (szczególnie stóp wokół kostek), zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia skóry, przesuszenie, nadmierne ucieplenie lub gorączka.
Nie ma co czekać
Jeżeli mamy skłonność do obrzęków, to powinna zapalić nam się przysłowiowa czerwona lampka. Sami musimy zadbać o to by zakrzepica nie zaatakowała. Przeanalizujmy nasz ubiór, czy nie nosimy zbyt dopasowanej mogącej uciskać, bielizny, rajstop, spodni etc. Kiedy te obrzęki występują po całym dniu, czy po nocy ustępują, czy po dźwiganiu cięższych przedmiotów się pojawiają?
Co nas powinno jeszcze zastanowić?
Długość snu i wypoczynku ma w problemach krążenia ważne znaczenie. Zmęczenie wpływa na ciśnienie tętnicze, dlatego powinniśmy je regularnie mierzyć. Wielu z nas przy przemęczeniu próbuje się “doładować” zastrzykiem energii dodatkową mocną kawą, co jest błędem bo kawa zmęczenia nie usunie a skutkuje nagłym wzrostem ciśnienia tętniczego a takie skoki nie są wskazane. Przy przemęczeniu następuje również zwiększone napięcie mięśniowe jesteśmy nerwowi i zestresowani co również wpływa negatywnie.
To krążenie czy chore stawy?
Często objawy choroby układu krążenia są mylone z chorobami stawów, ale trzeba mieć na uwadze, “niedokrwione”, stawy będą puchnąć i boleć i będzie się w nich toczyć proces zapalny. Dlatego stosowanie ”specyfików” na stawy może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Prolog
Leczenie problemów żylnych to złożony proces i nie da się go zlikwidować jednym preparatem. Leczenie chorób układu krążenia musi opierać się na działaniu przeciwzapalnym, antyutleniającym oraz odżywczym w witaminy i minerały.
W każdym przypadku problemów krążeniowych zgłaszajmy się do lekarza, to że obrzęki nas nie bolą nie oznacza, że nic nam nie zagraża.
Zioła wielozadaniowe
Jednym z ziół o charakterze przewizapalnym i antyutleniającym jest przywrotnik pospolity. Należy on do grupy ziół o charakterze adaptogennym. Zawiera związki takie jak garbniki, flawonoidy i węglowodany. W medycynie ludowej ziele stosowane było na dolegliwości związane z menopauzą, menstruacją, w leczeniu wzdęć, biegunek, stanów zapalnych skóry czy na trudno gojące się rany.
Zastosowanie ogólnie
Ziele przywrotnika w postaci wyciągów wodnych i alkoholowych stosuje się zarówno doustnie jak również do przemywania.
Przywrotnik na krążenie
Ziele przywrotnika ma działanie hamujące aktywność elastazy, angioprotekcyjne (wazoprotekcyjne = ochraniające strukturę naczyń krwionośnych), zewnętrznie w postaci okładów obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęki i wysięki. Zmniejsza kruchość naczyń. Polecany jest również w przypadku hemoroidów czy zapalenia odbytu. Obniża również napięcie naczyń dzięki temu ułatwia przepływ krwi. Zewnętrznie stosuje się go do przemywania siniaków, żylaków, stłuczeń. Ze względu na swoje właściwości zmniejsza intensywność krwawień miesiączkowych.
Przywrotnik na inne dolegliwości
Ziele przywrotnika ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. Dlatego stosuje się go do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, aftach, owrzodzeniach. Przywrotnik zażywany doustnie ma działanie przeciwbiegunkowe, ściągające.
To nie koniec
Problemy żylne wymagają kompleksowej terapii zatem na dzisiaj nie kończymy tematu.

Przywrotnik ziele 250 ml
zylaki hemorody biegunka owrzodzenia sinikaki

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]