Naturalna medycyna

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witamina D3Każdy z nas powinien suplementować witaminę D3 przynajmniej w okresie od jesieni do wiosny, a jeśli nie ma okazji wychodzić na słońce, na przykład z powodu pracy biurowej - również latem.

Najbardziej skuteczne są preparaty naturalne, które znajdziesz w naszym sklepie. Właśnie w nich jest Witamina D3 izolowana jest z lanoliny (wosku zwierzęcego znajdującego się w owczej wełnie). Badania potwierdziły, że taka Witamina D3 jest około 70 % lepiej przyswajalna, niż inne formy D.
Witamina D3 2000 IU i Witamina D3 5000 IU

Istotne jest również stosowanie odpowiednio wysokiej dawki D3 - powinno to być przynajmniej 2000 IU dziennie. Niestety wielu lekarzy dalej wierzy w zalecenia 400 IU dziennie, ustalone w czasach gdy Ziemia była jeszcze płaska.

W krajach o umiarkowanym i chłodnym klimacie, w miesiącach zimowych i jesiennych bez słońca, witamina D może w ogóle nie być wytwarzana w skórze, co zmusza nas do uzupełniania jej braków poprzez odpowiednią suplementację.

Witamina D odgrywa rolę w procesach podziału komórek i przyczynia się do:
- utrzymania szkieletu w normie
- utrzymania normalnego funkcjonowania mięśni
- utrzymania zębów w normie
- normalnej absorpcji wapna i fosforu
- utrzymania normalnych poziomów wapna we krwi

Witamina D3 ma jeszcze masę pozytywnych dla zdrowia właściwości o czym przeczytasz w w artykule
Witamina D: Wszystko co powinieneś wiedzieć.

Witamina D3 2000Witamina D3 5000

Wszystko dla zdrowia


Naturalna medycyna

Uwaga!
Wszystkie artykuły prezentowane w serwisie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.