Naturalna medycyna

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RokitnikZłoto z Rokitnika rewelacyjny mus z całych owoców i pestek rokitnika w naszym sklepie.

Rokitnik zwyczajny, nazywany bywa także rosyjskim ananasem. Występuje w Europie i Azji, aż po Chiny, głównie wzdłuż wybrzeży morskich. W Polsce naturalne jego stanowiska znajdują się tylko nad wybrzeżem Bałtyku po ujście Wisły na wschodzie. Zdziczałe formy rosną również w Pieninach i w rejonach upraw, zwykle w obrębie obszarów zurbanizowanych. Często sadzony jako roślina ozdobna oraz w celu umocnienia skarp. Rokitnik to samo Zdrowie i uroda. Rokitnik to n
ajbogatsze źródło kwasu Omega - 7 i chromu.

Rokitnik - Roślina ozdobna.
Walorem rokitnika są barwne owoce, srebrzyste liście i małe wymagania oraz odporność. Nadaje się na żywopłoty – dobrze znosi cięcie i silnie krzewi się. Bywa też uprawiany dla owoców wykorzystywanych w celach spożywczych i leczniczych.

Rokitnik - Roślina lecznicza
Surowiec zielarski: owoce bogate w witaminy i mikroelementy: zawierają 2,4 razy więcej witaminy C niż czarna porzeczka. Działanie rokitnika: wzmacnia siły obronne organizmu, działa przeciwbólowo. Owoce stosuje się przy dolegliwościach żołądkowych, chorobach reumatycznych, przeziębieniach i chorobach skóry.
Maseczki kosmetyczne z owoców rokitnika poprawiają wygląd cery i opóźniają jej starzenie się.
Owocami rokitnika dawniej leczono konie z robaków.

Sztuka kulinarna
Z owoców można robić dżemy, soki i przeciery. Zawierają dużo pektyn umożliwiających zestalanie się przetworów.

Super ciekawostka!
Podczas gotowania rokitnika witamina C nie ulega rozkładowi (jak w owocach innych roślin), gdyż rokitnik nie ma enzymów rozkładających tę witaminę.

Złoto z Rokitnika
mus z całych owoców i pestek rokitnika

Złoto z rokitnika

Rokitnik

 

Wszystko dla zdrowia


Naturalna medycyna

Uwaga!
Wszystkie artykuły prezentowane w serwisie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.