Naturalna medycyna

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Terba MateTanie zestawy do Yerba Mate wśród naszych Prezentowych Propozycji!
Yerba mate, herba mate, mate (mate), także znany jako chimarrão, erva mate, indiańskie caá mati, caá mate – wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże, przygotowane do robienia naparu popularnego głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie.

Nazwa yerba mate, wymyślona najprawdopodobniej przez jezuitów, pochodzi od przekształconego łacińskiego słowa herba – ziele i mati co w języku keczua oznacza tykwę, w której parzy się ziele. Indiańska nazwa naparu to caá.

Zawartość kofeiny jest inna w różnych gatunkach yerby. Waha się ona od 0,7 do 2 procent.

Parzenie Yerba Mate to całe tajemnicze misterium.
Działanie Yerba Mate to cała książka, więc pozwól, że nie będę tu wdawał się w szczegóły, tylko odeślę Cię do Wikipedii i Google gdzie znajdziesz całą masę informacji.

Jeżeli właśnie zaczynasz swoją przygodę z tajemniczym indiańskim napojem - zacznij od naszych tanich zestawów

W naszych
Zestwach Prezentowych
znajdziesz i dla siebie i dla Twojej Pani

Zestaw

Yerba Mate
Ostrokrzew paragwajski.
„Yerba Mate” autorstwa No machine-readable author provided. Ilosuna assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims).. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Yerba_Mate.jpg#/media/File:Yerba_Mate.jpg

 

Wszystko dla zdrowia


Naturalna medycyna

Uwaga!
Wszystkie artykuły prezentowane w serwisie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.