Naturalna medycyna

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

25 lutego 2016 r.

Olej z nasion konopi

Spożywczy olej z nasion konopi siewnej od Złoto polskiech w naszych najnowszych propozycjach.

Na zamieszczonym foto wspaniała roślina pomagająca człowiekowi od ładnych kilku tysięcy lat.

Rośnie w ekspresowym tempie na byle jakiej glebie i nie potrzebuje żadnych nawozów, ani pestycydów.
Może właśnie to jest przyczyną, że wielka chemia nienawidzi Konopi i robi co może, by je zapomniano. 
Wysokość konopi dochodzi do 5 metrów!
Jeżeli nie przepadasz, za chemią na polu, w jedzeniu i w sobie przeczytaj Link ten>>> artykuł do końca.

Olej z nasion konopi siewnej (Cannabis sativa) ma naturalne właściwości antybakteryjne, a stosowany bezpośrednio na skórę ma działanie terapeutyczne, antyzapalne, regenerujące i przeciwświądowe przy wielu chorobach skórnych: AZS, łuszczycy, trądziku, egzemach, owrzodzeniach, odleżynach i innych zapalnych dermatozach.

Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które są odpowiedzialne za wiele bardzo ważnych procesów w organizmie - budowę błon komórkowych, usuwanie toksyn z komórek, dostarczanie substancji odżywczych, wzmacnianie układu odpornościowego, zapobieganie zakażeniom, zmniejszanie stanów zapalnych, bólów i obrzęków mięśni i stawów.

Głównymi składnikami oleju z nasion konopi jest kwas linolowy z grupy kwasów tłuszczowych omega 6 (50- 70%) i kwas linolenowy z grupy omega 3 (15 - 25 %) w bardzo korzystnej proporcji 3:1.

Tłoczony na zimno olej z nasion konopnych ma doskonałe właściwości odżywcze, immunostymulujace, przeciwalergiczne, regeneracyjne, przeciwstarzeniowe, jak również emoliencyjne. Chlorofil, który powoduje zielone zabarwienie oleju działa przeciwzapalnie i łagodząco. Zmniejsza wytwarzanie prozapalnych mediatorów oraz przyśpiesza ziarninowanie i regenerację błon śluzowych oraz skóry.

Konopie siewne użyte do produkcji oleju z nasion zawierają mniej niż 0,3% delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC - główna substancja odurzająca w konopiach) dlatego olej z konopi nie ma żadnych właściwości psychoaktywnych.

Olej z nasion
konopi siewnej
Olej z nasion Konopi siewnej

 KonopieWszystko dla zdrowia


Naturalna medycyna

Uwaga!
Wszystkie artykuły prezentowane w serwisie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.