Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 351

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Przegrywamy życie
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

witamina C bioflawonoidy buforowana

Dieta inna niż wszystkie
Nuda to danie numer jeden. Wszyscy teraz sypią przepisami na nudę właściwie to, że by jej nie było. My dzisiaj mamy nie jeden a tysiące sposobów na nudę.

Własny salon piękności
Chociaż nogi świerzbią, pogoda w miarę ładna chciałoby się “połazić” po mieście, pooglądać to i owo to nie ma wyjścia dosłownie. Na wszystko przyjdzie jeszcze czas. Siedźmy w domu na ile to możliwe. Mamy teraz więcej czasu aby o siebie zadbać. Odżywiajmy się zdrowo i wspierajmy witaminami. W domu sami możemy wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, upiększające, lecznicze kąpiele.
Odczujesz różnicę
Wsparcie organizmu jest niezwykle ważne w tym okresie zwłaszcza, że jesteśmy również pod wpływem silnego stresu, który obniża naszą odporność. Głównym naszym sprzymierzeńcem powinna być witamina C. Jest jednak witamina i witamina. Zwykła witamina C, którą bierzemy nigdy nie będzie tak skuteczna jak ta, która zawiera bioflawonoidy. O witaminie C pisaliśmy nieraz i nieraz jeszcze będziemy wspominać. Dlaczego? Bo bez niej nie ma życia. Ale dzisiaj skupimy się na tym jak istotna jest witamina C z bioflawonoidami i dlaczego jest lepsza od zwykłej witaminy C nawet tej pochodzącej z owoców czy z warzyw.
Kolory dają nam zdrowie
Bioflawonoidy nadają zabarwienie roślinom i owocom. Jednocześnie chronią rośliny przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Substancje te pełnią funkcję ochronną rośliny i naturalnych antyoksydantów. Wyróżnia się wśród nich:
- flawonole , do których należą m.in. kwercetyna występująca w skórkach i okrywach roślin, głównie w cebuli, jabłkach, cytrusach, ale również w herbacie i czerwonym winie, oraz rutyna znajdująca się również w skórkach jabłek, herbacie, ale także w wielu roślinach, np. w gryce;
-flawanony, wśród których znajdują się występujące w cytrusach hesperetyna i naringenina;
katechiny, które są zawarte w winie i herbacie (np. epikatechina);
-antocyjanidyny, takie jak cyjanidyna, delfinidyna czy peonidyna, które występują np. w jagodach.
Ale co właściwie to dla nas znaczy?
Bioflawonoidy działają zarówno przeciwzapalnie, co jest istotne nie tylko w przebiegu przeziębień, grypy ale również chorób układu kostnego, stawów, bólów mięśni. Właściwie większośc chorób również nowotworowych. Bioflawonoidy hamują przemianę kwasu arachidonowego, który jest odpowiedzialny za powstawanie prostaglandyn, hormonów aktywujących się podczas stanu zapalnego.
W bio jest siła
Bioflawonoidy chronią nas przed chorobotwórczym działaniem wirusów, na przykład popularnego wirusa opryszczki. Bioflawonoidy zapobiegają one tworzeniu się wysięków i obrzęków po urazach. Bioflawonoidy działają korzystnie na układ moczowy (mają działanie moczopędne).
Niezbędnik żylakowca
Witamina C zawierająca bioflawonoidy w tym rutynę, kwercetynę i hesperydynę powinna być nieodłącznym elementem codzienności. Również u osób ze skłonnościami do hemoroidów czy pajączków. To niezwykle ważne by żyły i naczynia krwionośne otrzymywały te substancje, które nie tylko je wzmacniają naczynia żylne, ale je uszczelniają. Również witamina C z bioflawonoidami zmniejsza obrzęki i uczucie ciężkich nóg.
Delikatne brzuszki wolą buforowanie
Zwykła witamina C powoduje u wielu osób bóle brzucha i co gorsza wzdęcia. U niektórych osób z wrażliwym żołądkiem może wywołać zgagę. Osoby z podrażnionym przełykiem w obawie przed nieprzyjemnymi konsekwencjami nie zażywają w ogóle witaminy C. To jednak ogromny błąd. Buforowanie witaminy C zmniejsza jej kwaśny odczyn. Dlatego jest ona łagodna dla żołądka. Witamina C buforowana jest lepiej przyswajana bo jest w postaci askorbinian sodu i askorbinian wapnia. Wydłużony czas uwalniania do 8 godzin, nie powoduje obciążeń dla żołądka.

Witamina C z bioflawonoidami łagodną dla żoładka
witamina c bioflawonoidy buforowana

Witamina C z aceroli Witamina c z dzikiej róży
witamina c bioflawonoidy acerola dzika roza


Ciało kocha kolagen
Nie tylko twoje stawy ale również skóra nieustannie potrzebuje kolagenu. Kolagen ma ogromne znaczenie dla ruchomości stawów i odbudowy chrząstki stawowej, ale ma również kluczowe znaczenie dla sprężystości i napięcia skóry, zmniejszając ryzyko powstawania rozstępów. Znaczne niedobory kolagenu mają osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi, osoby, które mają zwyrodnienia stawów, przeciążenia, po urazach czy wyczynowo uprawiające sport, ale również osoby, długotrwale będące na diecie wege. I wtedy oprócz witaminy C trzeba dodatkowo dostarczać kolagen. Brak elastyczności skóry, która zapewnia nam kolagen to również podatności na zasinienia, żylaki, gorsze krążenie.
Strach to naturalne
Boimy się wszyscy. Jedni mniej drudzy bardziej. A nasz organizm potrzebuje wtedy więcej witaminy C. W normalnych warunkach ale na co dzień zdecydowanie więcej witaminy C m. in. potrzebują palacze, osoby spożywające alkohol, osoby starsze, sportowcy, zażywające doustne środki antykoncepcyjne.
Dla przypomnienia
Witamina C jest konieczna dla zdrowych zębów i dziąseł, ma istotne znaczenie w pracy nerek i pęcherza moczowego. Witamina C pomaga zwiększyć przyswajanie żelaza. Zmniejsza uczucie zmęczenia, znużenia. Ale to również doskonały pogromca stanów zapalnych . Witamina C wpływa korzystnie na układ nerwowy i pomaga utrzymać prawidłowe funkcje psychologiczne. Nie uchroni nas od szaleństwa ale pomoże lepiej naszemu organizmowi radzić sobie ze skutkami stresu czy nerwowych sytuacji.
Tysiąc pomysłów to odpowiednia dawka
Dawka 1000 mg witaminy C to absolutne minimum jakie powinniśmy przyjmować. Ale w przypadku jakiegokolwiek stanu zapalnego warto tę dawkę zwiększyć.
Odmłódź się na kwarantannie naturalnie
Skoro teraz mamy więcej czasu na czytanie to warto przypomnieć wszystkim o znaczeniu witaminy E dla naszej młodości i zdrowia. Zwłaszcza, że lato niebawem więc fajnie by było się odmłodzić. Do poczytanie o witaminie E.

Witamina C z bioflawonoidami łagodną dla żoładka
witamina c bioflawonoidy buforowana

Witamina C z aceroli Witamina c z dzikiej róży
witamina c bioflawonoidy buforowana

DRODZY KLIENCI PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ !!!
DOKŁADAMY WSZELKICH STARAŃ PRZY REALIZACJI ZAMÓWIEŃ,
NIESTETY NIE MAMY WPŁYWU NA OPÓŹNIENIA W DOSTARCZENIU PACZEK PRZEZ FIRMY KURIERSKIE
W ZWIĄZKU Z TYM CZAS OTRZYMANIA PRZESYŁKI MOŻE SIĘ WYDŁUŻYĆ

olejek zlodziei

TO ZACZNIEMY OD KOŃCA TYM RAZEM, ALE TYLKO TYTUŁU

Paradoks złodzieja
Złodziej negatywnie się kojarzy to fakt, ale są złodzieje, którzy przysłużyli się ludzkości. Można rzec, że więcej nam dali, niż zabrali. O dziwo pochodzą z Anglii czy to przypadek?
Najbardziej popularny z nich to Robin Hood – bohater średniowiecznych angielskich legend ludowych, którego faktyczne istnienie nie zostało potwierdzone przez źródła historyczne. Kradł w słusznej sprawie bo łupy oddawał potrzebującym.
Wieść niesie, że w czasie trwania wielkiej zarazy w XV wieku złodzieje grobów szabrujący cmentarze używali olejków eterycznych i dlatego żaden z nich nie zmarł. Postawiono im warunek, że albo zdradzą skład takiej mieszanki albo życie. Wybrali to pierwsze. I to będzie dzisiaj temat główny.
Kradzież w służbie medycyny
Podczas epidemii dżumy podobno w celu uniknięcia infekcji, medycy nacierali skronie, uszy, dłonie i stopy tym niezwykłym olejkiem.
A w maski z tzw. dziobami wkładano nasączane olejkiem szmatki.
On kradnie to co złe
Olejek złodziei to mieszanka olejków eterycznych. W składzie znajdują się: olejek goździkowy, cytrynowy, cynamonowy z kory i liści, eukaliptusowy i rozmarynowy.
Badania przeprowadzone na Weber State University w stanie Utah potwierdzają, że olejek zabija 99,6% bakterii, ogranicza zdolność replikacji wirusów i przerywa cykl ich życia. Przypisuje mu się również działanie przeciwgrzybicze, antyseptyczne.
Niezwykła kombinacja
Olejek złodziei po rozcieńczeniu może służyć do nacierania bolących stawów. Jest pomocny również w bólach głowy. Wykorzystuje się go do masażu czy inhalacji. Możemy go również wykorzystać do sprzątania w domu, czyszczenia różnych powierzchni bo niszczy roztocza i ma działania grzybobójcze. Olejku nie lubią też owady, więc to dobry odstraszacz.

Olejek złodziei
olejek zlodziei

zel aloesowy podrazniona skora
Globalna nauka?
Dookoła dudni się o właściwym myciu rąk. Odnoszę wrażenie, że nikt z nas nie umie myć rąk i jak w przedszkolu uczymy się wszyscy mycia rączek. Inną kwestią pozostaje, że z higieną u wielu osób jest na bakier. Flakonik perfum na siebie wyleją ale o myciu rączek po skorzystaniu z toalety to już się zapomina. O dreszcze przyprawia dotykanie “łapskami” pieczywa w sklepie. Rzec można mycie wpływa na życie.
Wirusowy zawrót głowy
Wszyscy chyba już jesteśmy zmęczeni całą wirusową sytuacją. Musimy wytrzymać. Oprócz rozdrażnienia mamy też podrażnienia szczególnie skóry. Płyny dezynfekujące wysuszają naszą skórę, wywołują podrażnienia. Płyny nie tylko “zmywają” brud, bakterie i wirusa, ale również płaszcz lipidowy, który ma za zadanie chronić naszą skórę przed mikrouszkodzeniami.
Podrażnienie nie tylko psychiki
U niektórych osób z wrażliwą skórą płyny mogą wywołać wysypkę, swędzenie. Szczególnie narażona jest cienka i delikatna skóra również dzieci. Drapiąc się zwiększamy ryzyko infekcji skóry. Oprócz stanu zapalnego podwyższone jest ryzyko zakażeń.
Roślinne ukojenie
Aloes tworzy “powłokę” ochronną” na naszej skórze. Nie tylko koi podrażnioną skórę, ale również daje uczucie delikatne chłodzenia. Dlatego świetnie sprawdza się u osób z żylakami i obrzękami nóg.
Popularne remedium
Aloes jest najczęściej używany jako lek miejscowy, który wciera się w skórę. Prawdopodobnie już w starożytności stosowano aloes na wrzody, oparzenia, w tym oparzenia słoneczne. Agencja Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) zatwierdziła pierwszą maść aloesową jako lek miejscowy dla oparzeń skóry już w 1959 roku. Badania wskazują, że aloes jest skuteczny w miejscowym leczeniu oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Przegląd 4 badań potwierdził, że aloes może skrócić czas gojenia się oparzeń o około 9 dni w porównaniu do konwencjonalnych leków. Dowody na przyśpieszenie gojenia się innych rodzajów ran są niejednoznaczne.
Już niedługo
Na dworze coraz cieplej i naturalnie zwiększy się nasza aktywność. Wirus w końcu minie więc będziemy funkcjonować mam nadzieję jak kiedyś. Oby. W ogródkach, na plaży, podczas spacerów, wędrówek, biwaków dochodzi do większej ilości urazów, zadrapań, podrażnień czy poparzeń. Większość dezynfekuje rany spirytusem i wodą utlenioną i koniec. Aloes ze względu na silne działanie gojące, przyspiesza proces gojenia ran, a przede wszystkim zapobiega procesom zapalnym czyli tzw. papranie się rany. Zmniejsza obrzęk i zaczerwienie. Pomoże również w przypadku otarć i zadrapań powstałych po kontakcie z krzakami, gałęziami, kolcami.

Żel aloesowy do rąk i nie tylko
zel aloesowy  odrazniona skora

juvenil nukleotydy odpornosc

Czarne koty i kabała
Piątek 13 go za nami. W obliczu wirusowego strachu człowiek zupełnie inaczej myśli. Kiedy ów wspomniany piątek jak zwykle mknąc swoim jednośladem do pracy przebiegł mi drogę czarny kot to aż się zatrzymałam. No właściwie przesądna nie jestem, ale lampka się zaświeciła i myślę sobie to jakiś znak, czyli pech murowany i koniecznie trzeba przez ramię splunąć trzeba. Ale przecież nie wolno higiena i prewencja obowiązuje, paszczy nie otwierać, nie pluć. Wyobraźnia pracuje więc sobie wyobrażam splunięcie. Jadę dalej.
No ile można
Wszystko teraz kręci się wokół wirusów. My w związku z panującą sytuacją również pozostaniemy w tym temacie. Wybaczcie. Powieje pesymizmem, ale niestety tak już będzie przez dłuższy czas. Pozostaje nam to zaakceptować, bez buntu i żalu. Najważniejsze dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. My podpowiadamy jak wzmacniać swoją odporność dodatkowo jak zwykle na poważnie i też z uśmiechem.
Sknerstwo nie jest już passe
O ile sknerstwo zawsze było potępiane to dzisiaj z całą stanowczością trzeba powiedzieć:
Bycie sknerą w pewnych aspektach jest dobre i bycie podejrzliwym również. Nie dzielmy się uściskami, całusami, nie dawajmy “gryza bułki”, nie dzielmy się chipsami z torebki. Przede wszystkim nie dzielmy się wirusami. Czym zatem się dzielić? Ciepłym słowem, ważnymi informacjami i spokojem, który jest teraz bardzo potrzebny wszystkim. My dzisiaj właśnie to uczynimy z dawką optymizmu. Strach i nieracjonalność są bardziej zaraźliwe a w długotrwałym stale utrzymującym się stresie szybko się wyczerpujemy. Organizm ludzki niestety bardziej jest podatny na bakterie i wirusy będąc w stresie.
Matematyczne wojaże o komórce słów kilka
Komórka (łac. cellula) – najmniejsza strukturalna i funkcjonalna jednostka organizmów żywych zdolna do przeprowadzania wszystkich podstawowych procesów życiowych (takich jak przemiana materii, wzrost i rozmnażanie). Jest podstawową jednostką morfologiczno−czynnościową ustroju. Budowy komórkowej nie mają wirusy i w związku z tym nie wykazują oznak życia poza komórkami żywicieli (i zgodnie z obecnymi poglądami systematycznymi nie są klasyfikowane, jako organizmy żywe). Pojęcia komórki po raz pierwszy użył Robert Hooke w 1665 roku.
Komórki tu brak przeciwwskazań do dzielenia się
Podział komórkowy jest jedną z faz cyklu komórkowego. Tylko niektóre komórki zachowują zdolność do podziału, inne są wyspecjalizowane i nie dzielą się. Każda komórka w trakcie dzielenia się musi stworzyć nowe nukleotydy, z których powstają dokładne kopie nukleotydów dla komórki córki. Komórki są w stanie wytwarzać je same, ale produkcja nowych nukleotydów z cząstek i prostych związków jest bardzo wymagająca pod względem energetycznym.
Działań matematycznych c.d.
Do podziału komórka w naszym organizmie potrzebuje 109 nukleotydów. Łatwo więc policzyć jakie jest zapotrzebowanie organizmu na nukleotydy na "codzienne" zadania. W przypadku niższej odporności, czy chorób to zapotrzebowanie wzrasta. W dzieciństwie są one niezbędne do krwiotworzenia, wzrostu organizmu. Z wiekiem do regeneracji tkanek, odnowy skóry, błon śluzowych, czy odporności w szczególności po operacjach.
Nukleotydy przybywają z odsieczą
Nukleotydy są zawarte w jądrach wszystkich komórek i powstają po rozszczepieniu kwasów nukleinowych. To podstawowe elementy budulcowe kwasów nukleinowych DNA i RNA, które są nośnikami dziedziczenia. Wchodzą również w skład ważnych enzymów niezbędnych do metabolizmu odżywiania i energetycznego. (źródło:www.nukleotydy.eu)
Naturalna synteza
Nukleotydy syntetyzowane są w naszym organizmie, głównie w wątrobie, ze spożywanej żywności. Dorosły człowiek otrzymuje z pożywieniem około 1,5-2,5 g dietetycznych nukleotydów dziennie, jest to więcej niż łączna ilość pozyskanych z tej samej żywności witamin. Najbogatszym źródłem nukleotydów są kawior, owoce morza, soja, fasola czy wołowina. Zdrowy organizm jest w stanie zaspokoić bieżące potrzeby, mimo, że proces wytwarzania nukleotydów jest energochłonny i długotrwały. Niestety nie dzieje się tak zawsze. Popyt wielokrotnie przewyższa podaż w przypadku niemowląt, rosnących dzieci, osób starszych, a także w chorobach i rekonwalescencji. Podobnie dzieje się przy zwiększonym wysiłku fizycznym i intelektualnym oraz w sytuacjach stresowych.
Nie wyssane z palca
Suplementacja nukleotydami ma znaczący, klinicznie potwierdzony wpływ na normalizowanie systemu odpornościowego. Preparaty tego typu aktywują makrofagi, duże obronne komórki, które mogą wchłonąć komórki obce. Pobudzają system obronny organizmu, w taki sposób, że organizm może poradzić sobie samodzielnie z wieloma chorobami. Wieloletnie badania prowadzone w USA, Japonii oraz niedalekich Czechach wykazały, że niedobory nukleotydów można zniwelować przez suplementowanie preparatami zawierającymi fragmenty kwasów nukleinowych, pozyskanych ze źródeł naturalnych. Dostarczone w ten sposób nukleotydy traktowane są przez organizm jak własne, przy czym pominięty zostaje energochłonny proces ich wytwarzania. U suplementowanych pacjentów obserwowano szybką poprawę kondycji, skrócenie czasu gojenia ran, poprawę odporności, witalności itp. Co ciekawe suplementacja nie wywołuje efektów uzależnienia ani przedawkowania, nie stwierdzono reakcji w kontaktach z lekami, efektów alergicznych i uczuleniowych
Dla kogo nukleotydy
Dodatkowe wsparcie odporności potrzebne jest osobom:
- po przebytych chorobach i długotrwałym leczeniu, również chemio czy radioterapii;
- osoby, u których nawracają infekcje wirusowe
- osoby z osłabioną i obniżoną odpornością
- wykonujący pracę fizyczna czy wzmożoną racę umysłową
- osoby pracujące w zanieczyszczonym otoczeniu,
- sportowcy
- osoby starsze.
Gdzie znaleźć nukleotydy?
Juvenil to suplement diety w płynie, uzupełniający normalną dietę w zestaw nukleotydów, niskocząsteczkowych peptydów, aminokwasów oraz witaminę C. Juvenil jest najnowszym produktem nukleotydowym Czeskich immunologów. Czerpie z dotychczasowych doświadczeń w stosowaniu suplementacji nukleotydami.
Nie wszystkim wskazane

Silny efekt pobudzenia systemu odpornościowego powoduje, że osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne oraz te, które przeszły przeszczepy nie powinny sięgać po tego typu suplementację, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skonsultować się ze specjalistą lub lekarzem.
Ostrzeżenie - informacja
Oprócz osób starszych, osłabionych, z obniżoną odpornością w tym okresie szczególnie uważać powinny osoby z chorobami autoimmunologicznymi.
Osoby będące w trakcie silnego leczenia immunosupresyjnego, ogólnoustrojowe objawy infekcji, takie jak gorączka czy podwyższone stężenie CRP mogą nie występować. ''Polskie Towarzystwo Reumatologiczne i konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii przypominają, że pacjenci, z zapalnymi chorobami stawów i układowymi chorobami tkanki łącznej, będący w trakcie leczenia immunosupresyjnego, w tym w trakcie leczenia biologicznego oraz inhibitorami kinaz janusowych, mają potencjalnie zwiększone ryzyko zakażeń. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z szerzącą się infekcją COVID-19 (koronawirus SARS-Cov-2) pacjenci i personel medyczny powinni zwrócić szczególną uwagę na wystąpienie klinicznych objawów zakażenia, takich jak gorączka, kaszel, duszność lub ogólne osłabienie'' - przeczytać można w komunikacie.
Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Choroby-autoimmunologiczne-zwiekszaja-ryzyko-zakazenia-koronawirusem.

NUKLEOTYDY WSPARCIE BUDOWY ODPORNOŚCI
juvenil nukleotydy odpornosc

W SKLEPACH ZABRAKŁO ŻELU ANTYBAKTERYJNEGO - ZRÓB SAM
BEZPIECZNY DLA SKÓRY BEZ SLS PARABENÓW I INNEGO PASKUDZTWA!

Przepis: sok lub żel z aloesu, spirytus, olejek lawendowy lub z drzewa różanego, buteleczka z atomizerem.

Alkohol działa drażniąco i wysuszająco na skórę, dlatego dodajemy sok lub z aloesu, dla złagodzenia i zabezpieczenia skóry.

Proporcje na 100 ml płynu: 73 gram spirytusu, 26 gram soku z aloesu

2-3 krople olejku. Wstrząsać przed użyciem, płyn rozwarstwia się.

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl



UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link

http://mail.naturalna-medycyna.eu/api/subscribers/confirm/10799/4/cf79a3233cd2911be9fbaeba250f32419a8dfa2d


[[unsubscribe]]