Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 363

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
Kurs samoobrony czyli jak znokautowac alergie
100 000 km problemu
Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

kosmetyki krzemowe krzem mineraly

Nie ma albo, albo
Skóra dla zdrowego wyglądu potrzebuje pielęgnacji zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. To oczywiście wszyscy wiemy.
Zakup odpowiedniego kosmetyku do potrzeb naszej skóry łatwe nie jest zwłaszcza, że rynek “zalany” jest kosmetykami różnego rodzaju i na etykiecie każdego z nich opisane są cudowne właściwości i jeszcze cudowniejsze działanie. Wybór jest trudny szczególnie wtedy kiedy mamy problemy ze skórą i obawiamy się aby nie pogorszyć jej stanu stosując kosmetyki.
Dlatego na tapetę dzisiaj idą kosmetyki krzemowe - o działaniu nie tylko pielęgnacyjnym, ale przede wszystkim leczniczym.
Krzem to podstawa
Zazwyczaj o krzemie mówi się, jako suplemencie diety. Dla przypomnienia krótko o krzemie. Krzem jednak to podstawowy składnik naszego organizmu i jest on niezbędny dla jego funkcjonowania a niedobór pociąga za sobą nie tylko skutki estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Podstawowym związkiem krzemu jest kwas ortokrzemowy (nieodzowny dla każdego żywego organizmu) popularnie zwany uwodnioną krzemionką – H4SiO4nH2O w formie zolu (koloidu) lub żelu.
Grupa krzemowa
Kosmetyki krzemowe oparte są na recepturze prof.Tuszyńskiego, których celem nie tylko pielęgnacja a przede wszystkim leczenie skóry poprzez zaopatrzenie skóry w składniki mineralne. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają hormonów, chemicznych substancji. W składzie kosmetyków znajdziemy minerały takie jak krzem, glin, żelazo, wapń, sód, magnez, potas, mangan, fosfor, siarka, chlor, jod, miedź, lit, cynk, kolagen. Skierowane są one do skóry zarówno młodej jak i dojrzałej ale przede wszystkim kłopotliwej.
Balsam krzemowy - brzmi nieco mylnie. Bo z tradycyjnym balsamem kosmetycznym niewiele ma wspólnego. Jest to uwodniona krzemionka ma formę galaretki, gęstego żelu jest to kosmetyk o charakterze leczniczym. Zatem do czego można go wykorzystać? Według producenta można go stosować na rany - wszelkiego rodzaju,
- oparzenia, w tym i poparzenia słońcem
- stany zapalne na skórze,
- opuchlizny wszelkiego rodzaju,
- odleżyny na ciele,
- trądzik młodzieńczy,
- uszkodzenia skóry, wyprzenia, maceracje, pęcherze, odgnioty,
- ukąszenia przez owady,
- nadmierna potliwość kończyn: rąk i nóg,
- swędzenie skóry,
- stany zapalne jamy ustnej, krwawienie dziąseł uszkodzenia od protez zębowych,
- stany kataralne nosa.
Na szczęście nie przytrafiły mi się wszystkie te dolegliwości, ale innym tak.
Jak stosować balsam krzemowy?
Na powierzchnię chorą nałożyć cienką warstwę owej “galaretki”i pozostawić przez 10 - 15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia. Nadmiar usunąć wilgotnym wacikiem. Zabieg powtarzać w miarę potrzeb.
W przypadku jamy ustnej galaretkę stosować jako pastę do zębów (zapobiega krwawieniu dziąseł) i do mycia protez dentystycznych. Co prawda nie wspomniałam w poprzednim biuletynie o tym, ale balsam krzemowy można stosować w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej, paradontozy. Przy stanach zapalnych niewielką porcję (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem i pozostawić bez płukania.
Na katarek balsam
Przy przeciwdziałaniu katarowi wprowadzić niewielką ilość balsamu do nosa i wciągnąć
powietrze, powtarzać przy dalszym wysięku kataru.
Własne zastosowania
Balsam krzemowy używam jako suplement diety, to dla mnie “błyskawiczne“ uzupełnienie krzemu. Wiadomo, że nie każdego stać, aby “łykać całą górę” suplementów dla tego takie uzupełnienie stosuje w formie kuracji 2-3 razy do roku, choć powinno się to robić częściej chyba, że się potłukę to wtedy obowiązkowo. Ta specyficzna galaretka bezwzględnie powinna znaleźć się w menu osób ze słabymi i wypadającymi włosami, zniszczonymi paznokciami. Balsam dobrze zażywać po stłuczeniach, zwichnięciach, złamaniach. Kwas ortokrzemowy ma istotne znaczenie w regeneracji kości i stawów po zwichnięciach czy złamaniach. Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów. Kwas ortokrzemowy odgrywa istotną rolę w profilaktyce osteoporozy. Sprzyja wbudowaniu wapnia w strukturę kości. Ma to istotne znaczenie w zwiększeniu gęstości mineralnej kości.
Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów.
WAŻNE: Balsam krzemowy po otwarciu przechowujemy w lodówce.
Tonik zmywacz - to niezwykły tonik do twarzy, Powinien stanowić niezbędny element pielęgnacji kobiet stosujących makijaż i osób mających problemy skórne szczególnie młodych.
Tonik rewelacyjnie domywa skórę z makijażu w sposób łagodny, nie wysusza a napina skórę, delikatnie matowi, zwęża pory, pozostawia skórę świeżą, łagodzi stany zapalne skóry. Poprawia koloryt. Mogą go używać osoby z “pajączkami na twarzy” .
Latem idealny do przemywania skóry w ciągu dnia kiedy się pocimy i więcej niż zwykle. Skutecznie i delikatnie oczyszczona skóra jest dobrze przygotowana do dalszych zabiegów. Przyjemnie pachnie :-)
Nic nie jest do wszystkiego
Szampon do skóry głowy nie zawsze dobry dla włosów.
Niestety większość problemów mamy ze skórą włosów niż z samymi włosami, dlatego nie powinniśmy się czuć rozczarowania, kiedy szampon “leczy” skórę a głowy a powoduje zmatowienie włosa, czy przesuszenie. Dlatego należy zadbać o dodatkową pielęgnację włosów.
Szampon krzemowy
To szampon dedykowany szczególnie w przypadku włosów osłabionych cienkich, wypadających (istotne jest powód wypadania włosów- wypadanie włosów ma różne podłoże, dlatego nie każdy szampon na wypadanie włosów okaże się pomocny. Istotne są składniki produktu. Jeżeli wypadanie włosów jest tutaj zależne od niedoboru krzemu w organizmie, braków minerałów, niektórych chorób towarzyszących czy chorób skóry np. zajętej łojotokiem to szampon krzemowy powinien pomóc, bo takie jest jego również przeznaczenie. Jednak uważam, że nie powinno się go stosować codziennie. Po umyciu odnosi się wrażenie jakby było tych włosów i więcej, troszkę trudniej je rozczesać, osoby ze zniszczonymi i suchymi włosami powinny użyć odżywkę czy balsam, ale tylko na włosy i spłukać (lub końce włosów umyć innym szamponem). Po jakimś czasie stosowania odczujemy tzw. meszek na głowie czyli nowo wyrastające włoski. Dobrze jest również przytrzymać szampon na skórze głowy z 2 min. zamiast mocno pocierać głowę podrażniając dodatkowo skórę głowy. Szampon przyjemnie pachnie. Oczywiście ziołowe wcierki jak najbardziej wskazane, zdecydowanie przyspieszą wzrost włosów.
Szampon z kolagenem elastyną
to przeznaczony do wszystkich włosów szampon, zawiera on oczywiście krzem a dodatkowo kolagen i elastynę. Tak jak opisany powyżej poleca się go przy włosach wypadających oraz do włosów kręcony bo wzmacnia jego skręt.
Szampon “Tło litosfery”
To bogaty w minerały kosmetyk. Zawiera (krzem, glin, żelazo, wapń, sód, magnez, potas, mangan, fosfor, siarka, chlor, jod, miedź, lit, cynk). Polecany jest do wszystkich rodzajów włosów, w szczególności przy łojotoku skóry głowy, nadmiernym przetłuszczaniu się włosów jak i przy tendencji do złuszczeń. Powinno się go położyć na skórę głowy delikatnie bez mocnego pocierania i poczekać 1-2 minutki po czym spłukać.
Mydło w płynie
To nie jest takie zwykłe mydło, bo zawiera ono krzem, który będzie uzupełniał nam niedobory tego pierwiastka na skórze. Może być stosowane zarówno przez osoby ze zdrową skórą jak i osoby ze skórą problemową.
MYDŁO W PŁYNIE "TŁO LITOSFERY"
Mydło zawiera 15 pierwiastków (krzem, glin, żelazo, wapń, sód, magnez, potas, mangan, fosfor, siarka, chlor, jod, miedź, lit, cynk); przeznaczone jest do pielęgnacji skóry:
- wygładza i lekko napina skórę,
- nie powoduje wysuszania,
- zmniejsza potliwość skóry, zwłaszcza dłoni i stóp,
- zmniejsza macerację między palcami stóp,
- ma miły i delikatny zapach,
- nie powoduje zmian alergicznych.
Maseczka z kolagenem i elastyną i oczywiście z krzemem - to maseczka, która ma zadanie odmładzające, świetnie nawilża skórę, ale też mocno ją napina, rozjaśnia, podczas aplikacji pojawia się delikatnie uczucia szczypania - ale jest to wrażenie u osoby, która ma skórę suchą, cienką i naczynkową. Osoby z bardzo suchą skórą powinny “trzymać” ją chwilę na twarzy po czym delikatnie zmyć nie powinny jej zbyt często stosować a po zastosowaniu należy użyć kremu nawilżającego.
Balsam przeciwtrądzikowy
Ten krzemowy balsam przeznaczony przeznaczony do skóry młodej z objawami trądziku młodzieńczego, przetłuszczającą się skórą, mieszaną z rozszerzonymi porami.
BALSAM DO STÓP
Przeznaczony jest do pielęgnacji stóp, szczególnie zalecany jest dla osób ze wzmożona potliwością stóp oraz przy zmianach typu wyprzeniowego w szparach międzypalcowych.
- zmniejsza obrzmienia i opuchlizny stawów,
- ogranicza potliwość stóp,
- likwiduje przykry zapach potu,
- usuwa macerację i złuszczenia,
- daje uczucie świeżości,
- wygładza skórę.

Niewątpliwą zaletą tych kosmetyków oprócz działania jest przystepna cena, bo chociaż kosmetyki nie urzekają popakowaniami i szatą graficzną opakowania to warto je używać.

Kosmetyki krzemowe
kosmetyki krzemowe mineraly krzem  szampon balsam

To na tyle o tych kosmetykach chociaż w ofercie są jeszcze inne kosmetyki krzemowe. Niebawem przetestujemy dla was różne maści na stawy, mięśnie, jakie stosować na obrzęki i w chorobach stawów czy bólach różnego pochodzenia.

naturalny koenzym q10 fermentowany

Cement prawdę o Tobie powie
Cement korzeniowy jest jedną z tkanek twardych zęba pokrywającą korzenie zębowe. Swoją budową przypomina on kość. Cement należy do tkanek przyzębia, w których osadzony jest ząb. Ale co jest w nim takiego niezwykłego? Według naukowców od momentu, w którym ząb wyłania się z dziąsła, w cemencie korzeniowym zaczynają tworzyć się kolejne warstwy na podobieństwo słojów, czyli rocznych przyrostów, które powstają podczas procesu wzrostu drzewa. Z kondycji owego cementu naukowcy są w stanie wyczytać nie tylko stan higieny jamy ustnej, ale także choroby, na które cierpimy cukrzycę czy osteoporozę.
Cud archeologiczny w buzi
Szkliwo pokrywające nasze ząbki w 96 proc. składa się z minerałów. To sprawia, że zęby są dużo twardsze od kości, a co za tym idzie jest dużo bardziej prawdopodobne, że przetrwają w stosunkowo lepszym stanie znacznie dłużej. Dlatego też wielu badaczy wprost nazywa zęby cudem archeologicznym i poddaje je analizie. Można powiedzieć taki cud a tyle z nim problemów głównie przez nas samych.
Zęby nie wybaczają
Zęby są naszą wizytówką. Każdy chce być posiadaczem śnieżnobiałego uśmiechu. Cóż nasze życie dieta, choroby, sposób higieny odciskają piętno na zębach. Jak o nie dbamy tak się one nam odwdzięczają. Wpływ na stan zębów w większości przypadków mamy my sami, to przede wszystkim nieodpowiednia higiena jamy ustnej, również współistniejące choroby, dieta, tryb życia, stres. Wspominając o higienie mowa tutaj nie tylko o myciu zębów z perspektywy częstotliwości, czy dokładnego szczotkowania lub zbyt agresywnego, ale także rzadkiej zmiany szczoteczki, rodzaju pasty czy płynu do płukania.
Nie można pominąć tutaj innych czynników wpływających na destruktywność uzębienia jak wady zgryzu, zgrzytania zębami czy też awitaminozy.
Nadwrażliwość bywa koszmarna
Problem z nadwrażliwymi z ząbkami ma wielu z nas. Ból to tylko jeden z problemów. Statystyki mówią, że z problemem nadwrażliwości zmaga się co trzeci obywatel naszego kraju. To bardzo duża liczba, dotyka ona w szczególności osób w wieku dojrzałym, ale z problemem nadwrażliwości borykają się również młodsi posiadacze uzębienia.
Główną przyczyną nadwrażliwości zębów jest obniżanie i cofanie się dziąseł. Najprościej ujmując odsłonięte szyjki zębowe są bardzo wrażliwe (unerwione) i to one głównie odpowiadają za dolegliwości bólowe. Nadwrażliwość zębów jest w wielu przypadkach objawem rozwijającej się paradontozy.
Niechlubna statystyka
Paradontoza dotyka blisko 70 proc. Polaków. Choruje niemal 90 proc. osób po 45. roku życia. Zaawansowaną postać choroby, która wymaga specjalistycznego leczenia (m.in. odbudowy ubytków w kościach) ma co dziesiąty Polak. Choć mówi się, że na cukrzycę choruje wielu Polaków i jest ona jedną z powszechniejszych chorób na świecie to i tak pozostaje w tyle za paradontozą.
Wszystkiemu winne bakterie
Za rozwój schorzeń przyzębia (czyli dziąseł i tkanek okalających zęby) odpowiada nagromadzenie bakterii, które w początkowej fazie rozwoju paradontozy żerują na nie usuwanym osadzie i kamieniu nazębnym. Prowadzi to do wytworzenia stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, które nieleczone sprzyjają powstawaniu patologicznych kieszonek przyzębnych co w konsekwencji prowadzi do utrzymującego się stanu zapalnego dziąseł. W trakcie rozwoju choroby pojawia się bolesność, wrażliwość zębów a w dalszym rozwoju nawet do utraty zębów.
Do chorego wszystko się czepia
Niestety na rozwój paradontozy mają wpływ dręczące nas choroby wspomniana już cukrzyca, osteoporoza jak również choroby reumatoidalne, schorzenia sercowo-naczyniowe. Paradontoza również dotyka osoby z obniżoną odpornością, osoby, które kochają wszelkiego rodzaju używki także.
I na odwrót
Często jest tak, że jedno choróbsko wywołuje inne. Utrzymujący się stan zapalny dziąseł jest nie tylko konsekwencją w postaci paradontozy, ale może doprowadzić do rozwoju innych chorób. Mądry kardiolog wyśle najpierw pacjenta do dentysty zanim zacznie serię szkodliwych często farmaceutyków. Niestety paradontoza przyczynia się do rozwoju chorób oczu, schorzeń kardiologicznych, zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy a przy już istniejącej obserwuje się gorszy przebieg obu chorób. Paradontoza również przyczynia się do przedwczesnego porodu.
Od dziąsła do miażdżycy
Jak to się dzieje wyjaśnia periodontolog dr Laskus na łamach jednego z portali internetowych.
Bakterie z przyzębia inicjują kaskadę czynników odpowiedzi immunologicznej, m.in. wzrost stężenia białka C-reaktywnego (CRP), fibrynogenu i cytokin prozapalnych, co w połączeniu z bezpośrednim oddziaływaniem bakterii promuje powstawanie blaszek miażdżycowych. Gdy w ścianach naczyń krwionośnych dojdzie do ich kumulacji, naczynia te stają się sztywne, a to z kolei prowadzi do wzrostu obwodowego i centralnego ciśnienia tętniczego. Tą drogą choroba przyzębia, poprzez rozwój miażdżycy, oddziałuje na wzrost ciśnienia tętniczego, wtórnie prowadzi do powikłań sercowo-naczyniowych, częstszych epizodów zawału serca, do choroby wieńcowej”
Wspólne stanowisko
Okuliści coraz częściej łączą mikroangiopatię cukrzycową czy zmiany w dnie oka z czynną chorobą przyzębia, podobnych korelacji wobec występujących chorób w organizmie i dopatrują się nefrolodzy, pulmonolodzy czy reumatolodzy. Wyniki ostatnich badań wskazują również na związek wystąpienia choroby Alzheimera a toczącą się w organizmie paradontozą.
Co zatem robić?
Naszym podstawowym działaniem oprócz dbania o higienę, właściwego odżywiania powinna być suplementacja przeciwdziałająca stanom zapalnym. Głównie na liście naszej profilaktyki i leczenia chorób przyzębia powinien być koenzym Q10.
Wiemy, że poziom koenzymu Q10 spada wraz z wiekiem. Od czterdziestki niestety leci w dół. Jego niedobór w szczególności mają osoby na diecie wegetariańskiej, mające niedobór witaminy B12 w organizmie, osoby leczone na nadciśnienie statynami. Statyny hamują bowiem endogenną syntezę koenzymu Q10 czego skutkiem są miopatie oraz niewydolność. Badania jednak wykazały, że we wszystkich stanach zapalnych w jamie ustnej poziom koenzymu Q10 również drastycznie spada.
Uderz koenzymem w stan zapalny
Ważne aby stosować koenzym Q 10 bezpośrednio w jamie ustnej, bowiem zapobiega jak również zmniejsza stan zapalny dziąseł. Na podrażnienia i stany zapalne często cierpią osoby mające protezę noszące aparat ortodontyczny i raczej nie wspomina się takim osobom o pozytywnym działaniu koenzymu. Koenzym Q10 przeciwdziała również powstawaniu kamienia nazębnego. Powinien być stosowany nie tylko podczas paradontozy, ale także na afty, w przypadku krwawień, nadżerek.
Powinno się go stosować po ekstrakcjach czy zabiegach implantologicznych, bo przyspiesza proces gojenia ran.
Sposób stosowania Q10
Do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej powinniśmy zastosować koenzym Q10 w formie płynnej (aby skierować specyfik na konkretne miejsca problemowe). Jeżeli jest on w kapsułkach to rozgryźć je w jamie ustnej i wtedy zarówno będzie on działał na stan zapalny w jamie ustnej jak również wchłaniając się bezpośrednio przez śluzówkę, uzupełniał niedobory tego pierwiastka w organizmie.

Naturalny Koenzym Q10 w kaps.
naturlany koenzym q10 fermentowany


Możemy również zastosować kierunkowy preparat w formie żelu, zawierający oprócz koenzymu Q10, Beta Glukan (pobudza on system immunologiczny, przyspieszając tym samym procesy gojenia się) oraz olejek miętowy.

Dentomit żel
dentomit zel stany zapalne  dziasel koenzym q10


Platynowy uśmiech
Doskonałym środkiem na zmniejszenie nadwrażliwości jest płukanie ust nano-koloidem platyny. O szerszym jej zastosowaniu kiedy indziej. Platyna ma silne właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne, zatem powinna kończyć nasze zabiegi higieniczne jamy ustnej jako płukanka.

Nano platyna koloidalna
nano koloid platyna


Czyśmy ząbki dokładnie, ale delikatnie

Ekstra wybielenie, blask rażący po oczach to marzenie każdego i producenci o tym wiedzą, toteż do past chętnie naładują środki, które mają nam taką biel zapewnić, tyle, że niestety wiele z tych związków niekorzystnie wpływa na szkliwo zębów, zwiększa nadwrażliwość i sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Dlatego powinniśmy wybierać pielęgnację łagodną, co nie znaczy, że nieskuteczną opartą w dużej mierze albo całkowicie na składnikach naturalnych.

Naturalną bezpieczną pielęgnację do jamy ustnej
ecodenta pasta do zebow plyn do plukania jamy ustnej

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl



UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]