Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 399

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

kwas kaprylowy candida kandydoza odchudzanie
Trochę na kobieco i trochę na odchudzanie - czyli co warto wiedzieć o kwasie kaprylowym

Powszechnie stosowany, ale powszechnienie nieznany
Kwas kaprylowy to kwas tłuszczowy, występujący w tłuszczach roślinnych tj. olej kokosowy i palmowy oraz zwierzęcych tj. tłuszcz kóz i owiec, tłuszcz mlekowy królików, kóz, kozic. To właśnie on odpowiada za specyficzny zapach serów. Jest wykorzystywany od dawien dawna w przemyśle spożywczym, medycznym i kosmetycznym jako środek wspomagający leczenie grzybic. W hodowli zwierząt stanowi dodatek do pasz, które mają za zadanie ograniczenie rozwoju grzybów i bakterii w przewodzie pokarmowym.
Wyłącznik apetytu
Odchudzanie to temat interesujący niemalże każdego z nas, oczywiście patrzymy na nie przez pryzmat wyglądu zewnętrznego a nie zdrowia organów, stawów i kości. Przyznać trzeba, że w większości przypadków nadwaga nie bierze się z powietrza a z łakomstwa. Wiele osób marzy by mieć taki przycisk, który wyłączył by nadmierny apetyt, ochotę na podjadanie i chęć na słodkości. Takim “guzikiem” do wyłączenia okazuje się być kwas kaprylowy, który wpływa na ośrodek sytości w mózgu, odczuwamy dłużej sytość i dzięki temu ogranicza chęć podjadania i ochoty na słodycze. Kwas kaprylowy jest nie tylko pomocny w walce z nadwagą dzięki niemu jesteś ekologiczny - rzadziej otwierasz lodówkę :-)
Mit cukrojadka
Grzybice i kandydoza to temat wstydliwy a za głównego winowajcę uchodzi cukier. Nie trzeba obżerać się słodyczami, aby nabawić się kandydozy. Mylnie uważa się, że kandydoza jest wynikiem spożywania cukru. Owszem warunki do rozwoju kandydozy stwarzamy my sami, ale również jest to wynikiem naszych chorób, diety, złej kondycji organizmu.
Wróg na tapecie
Candida są drożdżakami co oznacza, że najczęściej występują w formie jednokomórkowej, w postaci małych, cienkościennych, owalnych komórek; rozmnażają się głównie bezpłciowo, przez pączkowanie. Rodzaj Candida obejmuje około 150 gatunków, ale tylko 9 z nich uznaje się za patogenne dla człowieka (najczęściej występujące u ludzi to rodzaje: C. albicans, C. glabrata, C. tropicalis, C. parapsilosis, C. krusei). Występują one najliczniej w jamie ustnej, jelitach, pochwie i na skórze.

Połączenie, które zabija
Kwas kaprylowy z powodzeniem wykorzystuje się do walki kandydozą ze względu na jego zdolność do łączenia się z błonami komórek drożdżowych powodując ich rozerwanie i śmierć. Brzmi to mało prawdopodobnie, ale właśnie taką właściwość posiada, dlatego jest skuteczny w walce z bakteriami, grzybicami wszelkiego rodzaju obejmujące nie tylko układ pokarmowy, płciowy, ale również grzybice skóry, paznokci.

Sygnały
Wiele sygnałów świadczy o rozwoju kandydozy w organizmie należą do nich m.in. te najbardziej ogólne jak przewlekłe zmęczenie, brak energii, ale również pleśniawki, wzdęcia i wiatry, skurcze jelit, swędzenie odbytnicy, zmiana czynności jelit. Sygnałem alarmowym powinno być częste infekcje układu moczowego: zapalenie pęcherza, infekcje pochwy, dolegliwości menstruacyjne. Często występuje również rozdrażnienie, stany depresyjne, brak koncentracji. Z objawów zewnętrznych m. in. zmieniona chorobowo płytka paznokci, łuszczenie pękanie naskórka.
Częste mycie wspiera rozwój - negatywny
Nadmierna higiena okolic intymnych lub nieodpowiedni płyn do higieny intymnej przyczynia się nie tylko do podrażnień, ale głównie do rozwoju drożdżaków miejsc intymnych (można to najprościej określić jako wyjałowienie środowiska, w którym bytują zarówno dobre jak i złe bakterie) czyli kandydozy. Równowaga w higienie jest istotna szczególnie oparta o naturalne płyny o zrównoważonym ph. Oczywiście nie każda często myjąca się Pani taką drożdżycę ma w posiadaniu, ale bóle podbrzusza, pieczenie, nieprawidłowości wydzielnicze powinny być zbadane i konsultowane z ginekologiem. Co gorsze problem będzie do nas powracał niczym bumerang, jeżeli nie zadbamy zarówno o odpowiednią ilość probiotyków i “nie wytępimy” paskudztwa. Od wielu lat wspomagająco w ginekologii stosuje się do walki infekcjami preparaty zawierające kwas kaprylowy, jednak zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać przyjmując go doustnie.
Zabijasz pasożyty to bakterie też
Nie tylko kuracje antybiotykiem likwidują nam pożyteczne bakterie w organizmie, należą również do nich kuracje przeciwgrzybicze czy odrobaczające w kierunku pasożytów układu pokarmowego. Dlatego nie należy zapominać o probiotykach (szczególnie osoby, które nie cieszą się 100 % zdrowiem). Gdy zabijamy robaki to przyjmujemy probiotyki (można także w trakcie) ale bezwzględnie po zakończonej kuracji.
Przeczyszczanie wzmaga na namnażanie
Osoby, którym zdarzają się często biegunki czy stosują środki i herbatki przeczyszczające na zaparcia, są narażone na występowanie kandydozy. Podaruję sobie opis mechanizmu działania tych środków na florę jelitową.
Lista zagrożonych
Na występowanie kandydozy przede wszystkim są narażone osoby stosujące antybiotyki, z obniżoną odpornością, z chorobami autoimmunologicznymi, przy osłabionej funkcji wątroby, przy zmniejszonej ilości wytwarzania soków trawiennych, w stanach chorobowych, przy niedoborach składników odżywczych, zmianie flory jelit. Osoby chorujące na egzemę, łuszczycę, alergie a także kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Regeneracja jelit
Kwas kaprylowy polecany jest w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Kwas kaprylowy pobudza regenerację nabłonka jelita grubego i poprawia funkcje absorpcyjne jelit. Przyspiesza gojenie owrzodzeń jelita cienkiego i grubego. Zapobiega zmianom zapalnym w ścianie jelit. Ma zastosowanie w leczeniu zespołu jelita drażliwego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, kandydozy jelit, kryptokokozy i kolibakteriozy.
W grupie szybciej działają
Kwas kaprylowy w połączeniu z cynkiem i wapniem wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe.

Kwas kaprylowy - Candidavix
kwas kaprylowy candida kandydoza odchudzanie

jadeit kamien masaz zmarszczki opuchlizna

W życiu czasem bywa tak, że ktoś nas wyroluje ( wstrętny niegodziwy typ oszuka), ale można też dać się wyrolować w sensie dosłownym i namacalnym poprzez masaż i w dodatku na tym zyskać :-)

A było to tak...
Historia masażu wywodzi się ze starożytności, był on uzupełnieniem obrzędów religijnych a z czasem częścią medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. Już Hipokrates, a potem Celsus i Galena wskazywali na wykorzystanie masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych. W Starożytnej Grecji masowano sportowców przed zawodami, aby natłuścić ich ciała oliwką.

Nie tylko dłonie
Najkrócej można powiedzieć, że masaż leczy, relaksuje ale też odmładza. Do masażu wiemy nie służa tylko sprawne rączki wykwalifikowanego masażysty, ale również różne przyrządy.

Ból w biodrze i wątroba czyli jak to się zaczęło?
Greckie „ischias” oznaczające „ból w biodrze” lub hiszpańskie „higado” - „wątroba”, dały początek nazwie „jadeit”. Dlaczego? Rozwiązanie zagadki jest proste. Jadeit służył m.in. do uzdrawiania właśnie tych organów.

W stylu flamenco - śmiali żeglarze szukali ochrony
Jeszcze inne pochodzenie nazwy nadali jadeitowi hiszpańscy konkwistadorzy. Nosili oni z jadeitu amulety w celu ochrony przed dolegliwościami ze strony nerek. Nazywali je piedra de ijada (kamień lędźwiowy) albo piedra de los riñones (kamień nerkowy). Oczywiście budzi to współcześnie pewien sceptycyzm, ale jego przykładanie na obolałe miejsca: kręgosłup, nerki podczas kolek nerkowych zmniejsza dolegliwości bólowe.
Jeszcze wcześniej
Jadeit wykorzystywany był już w neolicie – tworzono z niego ozdoby, broń dla rodzin cesarskich i różnego rodzaju wyroby użytkowe. Chińczycy uważali go za kamień o wyższej wartości niż złoto i srebro, w związku z czym nawet jego okruchy noszone były jako cenny amulet.
Wyróżnia go mistycyzm
Jadeit należy do grupy krzemianów i jest bogaty w związki chromu i żelaza. Kamień ten tworzą zbite skupienia drobnoziarnistych kryształów piroksenu. Przypisuje mu się mistyczne i magiczne właściwości. Jadeit nazywany jest Świętym Kamieniem Mistyków, a jego tajemna moc jest w stanie wzbogacić nas o pięć drogocennych cnót, a mianowicie: odwagę, współczucie, sprawiedliwość, mądrość i skromność. Jadeit to kamień o mistycznej mocy, który ma niezwykły wpływ zarówno na nasze ciało, jak i duszę. Jego wyjątkową siłę potwierdza fakt, że podczas długotrwałego formowania we wnętrzu Ziemi jest w stanie kumulować w sobie potężną energię, która następnie jest przekazywana nam.
Skalpel i botoks - spory wydatek z ryzykiem w tle
Zmarszczki to odwieczna zmora kobiet. Zabiegi medycyny estetycznej to spory wydatek i nie zawsze rezultat tych zabiegów jest zgodny z oczekiwanym i do tego częsty efekt to “sztuczny” wygląd jak twarz manekina. medycyna estetyczna to znaczna ingerencja w nasze ciało i należy o tym pamiętać.
Walka ze zmarszczkami naturalnie
W medycynie chińskiej jadeit uznawany jest za kamień młodości. Masaż twarzy wałkiem jadeitowym czy tzw. rollerem wspiera układ limfatyczny, poprawia krążenie krwi i mocno ujędrnia skórę. Masaż jadeitem wpływa także na zwężenie porów a regularnie stosowany wygładza zmarszczki. Masaż wpływa również relaksująco, daje uczucie wypoczęcia skóry.
Wzmocnić działanie
Wymasowana czy też wyrolowana skóra zdecydowanie lepiej wchłania zawarte w kosmetykach składniki odżywcze zwiększając ich działanie. Masaż jadeitem posmarowanej skóry kremem czy też serum pozwala “wniknąć” głębiej aktywnym składnikom w naszą skórę potęgując dobroczynne działanie kosmetyku. Masaż rollerem jadeitowym można także wykonywać w połączeniu z olejkami naturalnymi (np. olejkiem arganowym lub migdałowym), dzięki którym nasza skóra będzie lepiej nawilżona. Przed użyciem wałka jadeitowego warto schłodzić go przez chwilę w lodówce, by wzmocnić efekt odprężenia i relaksu.
Precz z opuchlizną
Opuchnięte oczy czy twarz to zmora wielu kobiet. Wory pod oczami to nieestetyczny problem, który trudno ukryć toną fluidu. Wykluczając kwestie zdrowotne to większość z nas budzi się z opuchniętymi oczami, szczególnie jak nie dosypiamy, nękają nas problemy czy po prostu zmienia nam się faza cyklu. Masaż kamieniem jadeitowym ma działanie zmniejszające obrzęki i cienie pod oczami.
Jak masować?
Roller jadeitowy składa się z małego i dużego wałeczka. Roller przed zabiegiem możemy schłodzić w lodówce, chociaż nie jest to absolutnie konieczne. Większym rollerem wykonujemy powolne, delikatne ruchy od wewnątrz na zewnątrz – od linii żuchwy aż do skroni, a następnie od nosa aż po uszy. Kolejne ruchy przeprowadzamy od nosa w dół, dochodząc aż do linii brody. Przechodzimy do masażu czoła, kierując się od środka na boki, a także od linii włosów do brwi.
Na koniec masujemy szyję, gdzie ruchy przeprowadzamy od linii brody w kierunku obojczyków. Każdy ruch powtarzamy trzykrotnie, dbając o to, by nie dociskać zbyt mocno rollera do twarzy. Po przeprowadzonym masażu czyścimy roller wodą z mydłem i dokładnie osuszamy.
Do czego służy mały wałek?
Mały wałek jadeitowy służy do “prostowania” tzw. lwiej zmarszczki, bruzdy wargowo-nosowej czy tzw. “kurzych łapek”. Zabieg rolowania twarzy możemy wykonać sami lub dać się innym wyrolować.


Roller jadeitowy
jadeit roller walek do masazu  zmarszczki opuchlizna oczu

kapsaicyna ekstrakt


Przenikliwy chłód
Skoro jest zima to musi być zimno, ale nie oznacza to wcale, że trzeba marznąć. Wiele osób niezależnie od wagi czy też mówiąc dokładniej ilości tłuszczyku po prostu marznie nieważne ile na siebie założą swetrów (zresztą ile można na siebie ubrać). Chłód odczuwalny przez tzw. zmarzluchów jest nieco inny niż taki wynikający z temperatury otoczenia i ubioru. To taki chłód wewnętrzny, który nawet po wypiciu rozgrzewających napojów szybko powraca.
Bądź własną elektrociepłownią
Osoby pracujące w chłodniach na dworze, po odmrożeniach, ze słabym metabolizmem nie muszą ciągle marznąć, w sposób naturalny możemy rozgrzać się od wewnątrz zyskując dodatkowo odporność i ulgę w wielu dolegliwościach
Wspaniała podróż ostro zakończona
Krzysztof Kolumb, więc i Europa poznała paprykę dzięki Indianom zamieszkującym Karaiby. A Aztekowie używali pieprzu cayenne do leczenia bólu zębów i świerzbu. Paprykę używano w leczeniu artretyzmu, odmrożeniach.
Fructus Capsici – owoc papryki ostrej pochodzi z gatunków: pieprzowiec roczny (pieprz hiszpański) Capsicum annuum L. lub papryka owocowa (chili, pieprz kajeński).
Ciekawostka
Cayenne – świeże owoce często sprzedawane są jako po prostu papryczki chilli, suszone jako pieprz cayenne.
Nazwa rośliny wywodzi się ze słowa quiínia, oznaczającego w języku Tupi ostrą paprykę. Pochodzi od niej (a nie odwrotnie) nazwa stolicy Gujany Francuskiej – Kajenny (fr. Cayenne) – nadana przez Europejczyków, którzy błędnie skojarzyli ten region z występowaniem papryki cayenne.
Ostre odkrycie
Kapsaicyna została po raz pierwszy wyodrębniona w czystej formie krystalicznej i opisana już w 1876 roku przez amerykańskiego chemika Johna Clougha Thresha(1850–1932) (źródło wikipedia).
W 1965 roku przeprowadzono badanie, które wykazało, że kapsaicyna blokuje wydzielanie się neuroprzekaźnika nazwanego substancją P (pain – ból) – związku chemicznego uważanego przez naukowców za kluczowy w przekazywaniu impulsów bólowych. Na skróty – sprawia on, że impulsy bólowe nie są rejestrowane przez mózg, czyli ma działanie przeciwbólowe.
Kto mieczem wojuje od miecza ginie
Naukowcy z Nottingham University wykazali, że kapsaicyna może wywołać u komórek nowotworowych (m.in. komórki raka prostaty) proces apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórki), atakując ich mitochondria (które odpowiadają za wytwarzanie energii). Także inne spokrewnione z kapsaicyną związki (tzw. waniloidy) zawarte w papryce potrafią specyficznie wiązać się z komórkami nowotworowymi, nie uszkadzając zdrowych. (źródło wikipedia)
Ostrość lubi tłuszcz
Kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczach i alkoholu stąd zazwyczaj występuje z olejami, czy w postaci nalewek alkoholowych.
Osoby wrażliwe na ostry smak powinny kapsaicynę popijać tłustym mlekiem, śmietaną lub jogurtem lub olejem z wiesiołka, który jest delikatny i działa łagodząco. (Osoby, które mają podrażniony przełyk z powodu chorób np. refluksu nie powinny zażywać kapsaicyny).
Z dala od szpitala
Kapsaicyna zwiększa odporność na infekcje układu pokarmowego, pobudza motorykę jelit i żołądka, aktywizuje odnowę tkanki nabłonka przewodu pokarmowego. Kapsaicyna pobudza wydzielanie kwasu solnego i soku trzustkowego. Kapsaicyna przeciwdziała rozwojowi bakterii Helicobacter pylori, głównego winowajcę choroby wrzodowej żołądka.
Kuracja z użyciem kapsaicyny jest wskazana osobom z marznącymi dłońmi, czy stopami, ale to tylko jedna z wielu jej wspaniałych właściwości.
Ostre smarowanie
Ekstrakt z papryki wykorzystywany jest w kosmetykach (maści, żele) na stawy, które dzięki niemu działają rozgrzewająco i przeciwbólowo. Kapsaicynę wykorzystuje się jako środek poprawiający krążenie krwi, przyspieszający resorpcję wysięków i zanikanie obrzęku (reumatyzm, artretyzm, urazy, nerwobóle, bóle mięśni).
Bądź dla siebie ostry, ale nie surowy
Odchudzanie to irytujący temat, ważniejsze jest jednak zdrowie, niż to czy wciśniemy się w spodnie w mini rozmiarze. Nie bądźmy dla siebie zbyt surowi, ale ostro możemy siebie traktować zażywając kapsaicynę. Według wielu badań stosowanie do potraw kapsaicyny w ilości jednej łyżeczki ostrej papryki czy oleju z kapsaicyną do każdego posiłku podnosi poziom metabolizmu o 25%. Co to oznacza? Po pierwsze szybciej spalamy tłuszcz, oczyszczamy organizm z toksyn, szybciej i lepiej trawimy.
Kichaj na katar i kaszel
Ostre przyprawy ułatwiają oddychanie, mają działanie upłynniające śluz tym samym ułatwiając jego usunięcie z dróg oddechowych.
Przeprowadzono badania, które wskazują, niski odsetek chorób płucnych wśród regionów, których dieta jest bogata w kapsaicynę. W Meksyku nawet do lodów dodaje się ostre przyprawy. To bardzo sprytne, bo kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczu (jeśli są to lody na bazie mleka lub innego tłuszczu) a po drugie ochładzające działanie, lodów z którymi musi poradzić sobie nasz żołądek zamienia się w ogrzewające.
Przez żołądek do łóżka
Kapsaicyna również wpływa na zwiększenie popędu płciowego i pogłębienie odczuwania bodźców seksualnych zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Kapsaicyna ekstrakt w kapsułkach
kapsaicyna ekstrakt z kapsaicyna

Najlepszy ostry duet
Połączenie kapsaicyny i oleju lnianego zimno-tłoczonego 10 stopniowego, zapewnia najwyższą jakość charakteryzującą się biologiczną aktywnością kapsaicyny i zawartych w oleju lnianym NNKT - Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych.
Olej lniany z kapsaicyną jest produkowany w unikalnej technologii na zimno, gdzie zaraz po wytłoczeniu spływa do chłodni i naturalnie sedymentuje w szczelnych pojemnikach. Sprzedaż i przechowywanie oleju lnianego z kapsaicyną odbywa się wyłącznie z lodówek – stąd nazwa 10 stopniowy.
Olej z kapsaicyną jest niezastąpiony jako dodatek do surówek, kasz, ziemniaków, twarogu czy do samodzielnego spożycia.

Olej lniany z kapsaicyną
kapsaicyna olej lniany olej z kapsaicyna

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]