Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 425

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

fukoksantyna odchudzanie nadwaga otylosc nowotwory cholesterol


Pandemia otyłości i nadwagi
Otyłość i nadwaga są chorobami cywilizacyjnymi. Można sypać liczbami dla uwiarygodnienia, ale po co wystarczy się rozejrzeć wokół aby zobaczyć skalę problemu. Kwestie estetyczne odłóżmy na bok. Najistotniejszym problemem, które ze sobą niesie nadwaga i otyłość to choroby. Walka z nadprogramowymi kilogramami jest trudna, ale natura i nauka jest nam pomocna. Jeśli coś nie skutkuje powinniśmy szukać i próbować dalej.
Wszystkoodporni
Glony są jednymi z pierwszych form życia jakie pojawiły się na naszej planecie. Są one samożywne, beztkankowe, pozbawione systemów naczyniowych. Glony są bogate w wiele różnych substancji aktywnych biologicznie. Od wieków ludzkość wykorzystywała je w medycynie, żywieniu np. znajdziemy je współcześnie w tradycyjnej japońskiej zupie miso.
Gwiazda wśród glonów
Fukoksantyna jest karotenoidem (przeciwutleniaczem) pozyskiwanym z glonów. Znajduje się w brązowych wodorostach, brudnicach. Fukoksantyna różni się swoją strukturą od karotenoidów roślinnych do których należą między innymi beta karoten czy luteina.
Równowaga lipidogramu
Fukoksantyna obniża stężenie cholesterolu i reguluje parametry lipidogramu poprzez wpływ na ekspresję genów związanych z metabolizmem lipidów. Fukoksantyna hamuje międzykomórkową akumulację lipidów przez obniżenie ekspresji PPAR-y.
Dla zrozumienia tematu
Receptory aktywowane przez proliferatory peroksysomów, PPAR (od ang. peroxisome proliferator-activated receptor) – grupa steroidowych receptorów jądrowych, szeroko rozpowszechnionych w komórkach.
Pełnią one rolę ligando-zależnych czynników transkrypcyjnych, które regulują ekspresję licznych genów związanych z metabolizmem węglowodanów, tłuszczów i białek oraz z proliferacją różnych komórek i przebiegiem stanów zapalnych.
Wyróżnia się trzy rodzaje tych receptorów:
PPAR-α – wykazujące ekspresję w brunatnej tkance tłuszczowej, a w mniejszym stopniu w nerkach, sercu i wątrobie. Odgrywają rolę w metabolizmie lipidów i ich wewnątrzkomórkowych przemianach.
PPAR-δ (poprzednio PPAR-β) – wykazujące ekspresję w podobnym stopniu w różnych tkankach i komórkach
PPAR-γ – wykazujące ekspresję w tkance tłuszczowej, a w mniejszym stopniu w nerkach, sercu i płucach. Wpływają na różnicowanie i dojrzewanie adipocytów. Postuluje się ich rolę w immunoregulacji.
Mutacje tych receptorów mogą mieć znaczenie w cukrzycy, zespole metabolicznym i insulinooporności.
Jak to się dzieje, że odchudza?
Fukoksantyna reguluje stężenie leptyny, białka odpowiedzialnego za regulację łaknienia. Wpływa również na równowagę metaboliczną organizmu a co najważniejsze stymuluje ona wydzielanie białka UCP1, który działa termogenicznie - ułatwia uwalnianie lipidów z tkanki tłuszczowej przeznaczając je na cele energetyczne. Ma to ogromne znaczenie ponieważ w ten sposób zapobiega ona gromadzenia się tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej.
Żeby nie było
Cytując badania : Podwójnie ślepe kontrolowane badanie placebo z udziałem kobiet, w którym stosowano suplementację 2,4 mg fukoksantyny, wykazało znaczną utratę masy ciała w okresie 16 tygodni.
Inne wpływy
Fukoksantyna jest silnym przeciwutleniacz o działaniu przeciwzapalnym. Badania nad tym niesamowitym glonem wskazały, iż wpływa ona na obniżanie poziomów markerów prozapalnych jak prostaglandyna E2(PGE2), IL-1B, TNF-alfa, IL-6, COX-2 poprzez hamowanie ekspresji czynnika transkrypcji jądrowej NF-kB. Co ma istotne znaczenie w leczeniu chorób nowotworowych.


Fukoksantyna
fukoksantyna odchudzanie  otylosc nadwaga nowotwory cholesterol

jad pszczeli serum zmarszczki suca skora przebawienia tradzik

Zachować mimikę i zdrowie
Każdy z nas chce młodo wyglądać. W 2018 roku opublikowano badania według, których ok 600 tysięcy Polaków korzysta z zabiegów botoksu i kwasu hialuronowego, w grupie tej zdecydowaną większośc stanowią kobiety. Co więcej liczba ta stale rośnie. Zabiegi z użyciem botoksu (toksyny botulinowej - jad kiełbasiany) niosą ze sobą wiele skutków ubocznych m. in. zmieniają mimikę twarzy i trzeba je powtarzać co kilka miesięcy, mimo, że gabinety i różne kliniki kuszą nas różnymi promocjami to czy warto ryzykować swoje zdrowie dla kilku zmarszczek? Zwłaszcza, że istnieje ryzyko niewłaściwego wykonania zabiegu co może spowodować trwałe “kalectwo” naszej twarzy co zdarza się nierzadko.
Uzależnienie
Syntetyczne i “chemiczne” zabiegi i kosmetyki powodują, że nasza skóra i psychika uzależnia się od nich. Przyzwyczajamy się do innego wyglądu i brniemy dalej. Tak można to najkrócej ująć. Zabiegi z użyciem botoksu wymagają stosowania co kilka miesięcy. Jeśli ktoś się na nie zdecyduje to musi mieć na uwadze, że trzeba to robić do końca życia. Co jeśli nadejdzie czas kiedy sytuacja finansowa czy zdrowotna spowoduje, że takich zabiegów wykonywać nie będzie można. Jak wtedy będziemy wyglądać?
Naturalna i bezpieczna alternatywa
Naturalna pielęgnacja nie uzależnia naszej skóry. Kiedy pięć lat temu “porzuciłam sztuczne” kremy na rzecz tych naturalnych z czasem, który wymagał ode mnie więcej zaangażowania moja skóra mi podziękowała i teraz tak naprawdę potrzebuje niewiele. Nie dokuczają mi przesuszenia skóry i wysypki. Kondycja skóry się poprawiła. Niestety po skończonej 40 -tce zmarszczki się pojawiły. Nie akceptuję u siebie zmarszczek dlatego wciąż próbuję nowych terapii w walce z upływem czasu.
Czas na nowe
Nadszedł czas na przygodę kosmetyczną z jadem pszczelim, który ma wiele leczniczych właściwości. Stosowany był już w starożytności. Król Franków i cesarz rzymski Karol Wielki był leczony jadem pszczelim z podagry. A car Iwan Groźny leczony był z dolegliwości reumatycznych. Jad pszczeli stosowano w medycynie ludowej na bóle głowy i usuwanie blizn.
Jad pszczeli właściwości zdrowotne
Najistotniejszym składnikiem, który występuje w jadzie jest melityna, której przypisuje się działanie przeciwzapalne, pobudza także produkcję hormonu zwanego kortyzolem, wpływając na metabolizm białek i węglowodanów. Jad pszczeli powoduje także rozszerzenie naczyń włosowatych oraz arterii, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi do chorych organów, zmniejszając tym samym ból. Jeśli chodzi o układ krwiotwórczy, dostając się do niego jad zwiększa ilość hemoglobiny. Jad pszczeli wykazuje działania: bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwmiażdżycowe, przeciwkrzepliwe, hipotoniczne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi).
W ostatnich latach jad pszczeli również zaczęto wykorzystywać w przemyśle kosmetycznym w szerszym zakresie.
Apis mellifica, co znaczy wytwarzająca miód
Jad pszczeli to wydzielina osobników żeńskich pszczoły miodnej. Wydzielinę tę nazwano apitoksyną. Produkowany jest przez dwa gruczoły. Większy połączony ze zbiornikiem jadowym produkuje ciecz o odczynie kwaśnym, mniejszy zaś o lekko zasadowym. Gruczoły połączone są aparatem żądłowym, który składa się ze sztyletu i dwóch szczecinek kłujących, na których znajduje się około 8 do 10 ząbków - zadziorów.
Skład jadu
Skład jadu jest złożony. Większość stanowią peptydy (melityna, apamina, peptyd MCDP, tertiapina, sekapina, adolapina, prokamina) i białka o właściwościach enzymatycznych (fosfolipaza A2, hialuronidaza, fosfomonoesteraza, lizo fosfolipaza, α-D-glukozydaza). W jadzie występuje również wiele związków niskocząsteczkowych: feromony, aminy biogenne, cukry, aminokwasy, fosfolipidy, biopierwiastki.
Działanie jadu na skórę
Potocznie jad pszczeli (apitoksynę) nazywa się bezigłowym botoksem. Jad pszczeli syntetyzuje włókna kolagenowe i elastynowe, to dzięki temu skóra jest bardziej napięta. Jad pszczeli przeznaczony jest głównie dla osób z cerą dojrzałą. Jednak mogą go używać również osoby młode, by jak najbardziej opóźnić proces starzenia się skóry. Węglowodany zawarte w jadzie pszczelim wykazują działanie nawilżające. Glukoza zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, fruktoza natomiast odpowiada za nawilżenie skóry. Magnez ma właściwości przeciwzapalne, regenerujące. Jest pierwiastkiem antyoksydacyjnym, dlatego też opóźnia procesy starzenia. Działa tonizująco na skórę. Wapń odpowiada za utrzymanie zwartości komórek (keratynocytów), za napięcie i nawilżenie skóry. Działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie, szczególnie na cerę suchą. Jad pszczeli ujędrnia skórę dzięki napięciu się włókien kolagenowych i elastynowych. Białko, m.in. melityna, wspomaga czynność fosfolipazy A2, dzięki temu możliwe jest uwolnienie NNKT i niektórych kwasów
Nie tylko przeciwzmarszczkowo
Jad pszczeli stosuje się również do leczenia skóry trądzikowej, łysienia skóry głowy, łuszczycy czy AZS.
Bez cierpienia
Podczas pozyskiwania jadu pszczelego pszczółki nie cierpią.
Na jak długo i techniczne aspekty
Kosmetyki z jadem pszczelim przygotowywane są w postaci kremów czy serum. Ja zaczęłam od wypróbowania serum. Jedna ampułka serum 5 ml wystarcza na kilka użyć ok 1- 2 tygodnie w zależności od tego czy smarujemy tylko wybrane partie twarzy czy również na szyję i dekolt i czy stosujemy raz czy dwa razy dziennie. Serum ma postać płynną zatem wystarczy odrobina naniesiona na opuszek palca, aby go rozprowadzić. Zanim jednak przejdę do tego jak ono działa na mnie, trzeba przedstawić pozostałe składniki zawarte w serum.
Co serum w sobie ma?
Oprócz jadu pszczelego w serum zawarty jest również miód spadziowy, który łagodzi i nawilża skórę. Dzięki białkom, miód ma działanie napinające i spłycające zmarszczki. Najwięcej w miodzie znajduje się witamin z grupy B. Największą wartość mają witaminy B3, B5 i B9 . Witamina B3 odpowiada za ograniczenie wydzielania sebum. Poprawia koloryt skóry i chroni naskórek przed utratą wody. Witamina B5 działa silnie nawilżająco i ochronnie, dlatego też miód często nakłada się na popękane usta. Zapewnia również szybsze gojenie się urazów skóry i wykazuje właściwości przeciwzapalne.
W serum zawarta jest również kofeina – pobudza mikrokrążenie i zmniejsza obrzęki.
oraz betaina – to związek hydrofilowy o działaniu silnie nawilżającym.
Doświadczenia ze stosowania
Po nałożeniu serum na skórę szybko się wchłania. Daje uczucie lekkiego napięcia skóry, ale nie ściągnięcia. Odczuwamy delikatne mrowienie, wynikające z działania kofeiny, która pobudza krążenie krwi. Skóra staje się lekko rozjaśniona i świetlista i bardziej nawilżona, po kilku dniach wygląda na bardziej wypoczętą. Naskórek delikatnie mi się złuszczył dzięki temu zmniejszyły się przebarwienia. Z opinii innych użytkujących nie u każdego następuje takie złuszczenie naskórka, wynika to z kondycji skóry. Po nałożeniu serum na nie miałam podrażnienia czy zaczerwienienia skóry.
A zmarszczki?
Po kilku dniach stosowania serum zmarszczki poprzeczne na czole oraz tzw. “lwia zmarszczka” uległy spłyceniu. Nie jest to spektakularny efekt wyprostowania skóry, ale zmiany są zauważalne. Dlatego nie spocznę tylko na jednej fiolce.
Jak stosować?
Serum możemy stosować zarówno rano jak i wieczorem. Jedynym minusem, o którym trzeba wspomnieć jest trochę kłopotliwe otwieranie fiolki z serum. Pudełko, w którym znajduje się fiolka z serum musi stać pionowo, aby nie wylała się zawartość po otwarciu. Fiolka ma gumowy kapturek, ale niestety nie zabezpiecza on szczelnie fiolki. Dlatego trzeba ostrożnie otwierać.
Przeciwwskazania
Uczulenie na jad pszczeli.

Kosmetyki z jadem pszczelim
jad pszczeli serum zmarszczki tradzik luszczyca sucha skora
Pozostałe kosmetyki z jadem pszczelim i propolisem
jad pszczeli propolis zamrszczki luszczyca tradzik lupiez sucha skora

pasozyty kuracja oczyszczanie organizmu  piolun  ziola

Pani od przyrody robi eksperyment z robakami.
Wkłada 1 robaka do szklanki i nalewa alkoholu - robak zdechł.
Wkłada 2 robaka do szklanki i nasypuje tytoniu - robak zdechł.
Wkłada 3 robaka do szklanki ze zwykłą wodą - robak żyje. Pyta więc Jasia:
Jasiu jaki z tego wyciągamy wniosek?
Jasiu odpowiada:
Kto pije i pali ten nie ma robali.

Żarty na bok
Gdyby to tak działało to amatorzy papierosków i mocniejszego często wypijanego trunku byliby okazami zdrowia a gabinety naturopatów świeciłyby pustkami a w domach można by było “zawiesić siekierę”. W rzeczywistości jest jednak wręcz przeciwnie. Palacze nałogowi oraz osoby nadużywające trunków są bardziej narażone na zakażenia pasożytnicze ze względu na osłabioną śluzówkę żołądka i jelit.
Laba na wszystko
Lato to czas kiedy zdecydowanie bardziej jesteśmy narażeni na zakażenia pasożytami. Często spożywamy niemyte owoce, bawimy się w piasku, spożywamy posiłki bez umycia rąk. Na zakażenia pasożytami również narażone są osoby spożywające surowe mięso i ryby.
Oczywiście posiadacze psów i kotów, gryzoni powinni bezwzględnie takie kuracje przeprowadzać. Jeżeli niepokoi nas również nasze zdrowie warto wykonać odpowiednie badania w kierunku pasożytów zwłaszcza jeśli odwiedzaliśmy kraje tropikalne.
Stężenie ma znaczenie
Na zakażenia pasożytami narażone są osoby z niskim stężeniem kwasu żołądkowego, niedoborem witaminy C i witaminy B12 oraz słabszym wydzielaniem enzymów. Również osoby, które stosują leki z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), po kuracjach antybiotykami.
Dobry czas
Teraz jest najlepszy czas do takiej kuracji bowiem latem mamy większą odporność. Jesienią jesteśmy trochę osłabieni więc gorzej możemy znosić kuracje. Warto również w ten okres jesienny “wejść” z lepszym trawieniem, które zdecydowanie się poprawia po kuracji. Bowiem kuracja przeciw pasożytom nie tylko ma na celu oczyszczenie układu pokarmowego, ale poprawy pracy żołądka i jelit.
Różne szkoły
Jest wiele metod i sposobów na oczyszczanie organizmu z pasożytów, większość z nich opiera się głównie na ziołach, istotne jest aby była to metoda opierająca się na bezpiecznych dla nas składnikach.
Ważne aby podczas oczyszczania organizmu z pasożytów przejść na dietę lekkostrawną opierającą się na warzywach i owocach, ograniczyć na kilka dni spożywanie mięsa, aby dodatkowo nie obciążać układu trawiennego. Powinniśmy zadbać o odpowiedni pasaż jelitowy, bowiem obumarłe osobniki powinny być szybko wydalone.
Większość preparatów wspomaga układ trawienny dzięki temu szybciej pozbywamy się niechcianych gości.
Skuteczna eksmisja
Co składa się na skuteczną eksmisję? Aktywne składniki pochodzenia roślinnego w odpowiednich dawkach. Czyli co?
1) ŁUPINA ORZECHA WŁOSKIEGO (Juglans regia) oraz
2) ORZECHA SIWEGO - dwa gatunki o działaniu synergistycznym. Orzech jest rośliną oleistą, zawierającą substancje garbnikowe typu galotanina, a także bardzo cenną kwercetynę, która obniża poziom histaminy powodującej alergie. Substancje zawarte w orzechu działają jako adstringens - czyli jako substancje ściągające i zapobiegające biegunkom. Jednocześnie bardzo skutecznie pomagają w usuwaniu pasożytów.
3) ZIELE PIOŁUNU (Artemisia absyntium) - ziele bardzo znane i rozpowszechnione - stosowane jako amarum-aromaticum, czyli lek goryczowy, aromatyczny. Pobudza łaknienie, wydzielanie soku żołądkowego, wykazuje działanie żółciotwórcze. Dzięki zawartości toksycznego tujonu - w bezpiecznej dawce terapeutycznej - skutecznie pomagają usuwać pasożyty z organizmu człowieka.
4) OWOC KOPRU WŁOSKIEGO (Fructus foeniculi) - typowy aromatyczny surowiec olejków, zawierający również cenną kwercetynę. Użyty jest tutaj jako składnik pomagający pozbyć się nadmiaru gazów, substancji zalegających w naszych jelitach, które zanieczyszczają, gniją, dają potężny dyskomfort i są przyczyną dużych dolegliwości bólowych.
5) NASIONA CZARNUSZKI (Nigella sativa) - działają przeciwzapalnie!, grzybobójczo, przeciwrobaczo, żółciopędnie, przeciwbakteryjnie oraz wiatropędnie. Czarnuszka to roślina oleista, od czasów władców starożytnego Egiptu stosowana w medycynie naturalnej jako nieprawdopodobnie skuteczna w naprawieniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Dodatkowo warto wspomnieć, że poprawia trawienie, obniża poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność, a także przyczynia się w sposób bezpośredni do usuwania grzybic skórnych, trądziku oraz atopowego zapalenia skóry, które jest obecnie bardzo częstą i trudną do leczenia dolegliwością.
6) KORZEŃ PRAWOŚLAZU (Radix althaeae) – zwiększa lepkość wydzielin z przewodu pokarmowego, otorbiając martwe pasożyty wraz z wydzielanymi przez nie substancjami. Ma działanie osłaniające i zmiękczające. Śluz zawarty w surowcu upłynnia zalegającą na powierzchni śluzówek wydzielinę, ułatwia ruch nabłonka rzęskowego i odkrztuszanie. Jednak przede wszystkim śluz powleka błony śluzowe i osłania je przed działaniem czynników drażniących, dlatego surowiec jest stosowany jako środek przeciwkaszlowy w infekcjach górnych dróg oddechowych.
7) KORZEŃ OMANU - wyjątkowy składnik zawierający dwa najważniejsze związki aktywne – heleninę, czyli kamforę alantową oraz azulen. Helenina posiada działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne. Zmniejsza i koi podrażnienia skóry. Zmniejsza również obrzęki, dzięki zawartości inuliny, wspomaga również działanie przyjaznych bakterii jelitowych. Oman działa przeciwpasożytniczo w jamie ustnej i jelitach, obniża także poziom cholesterolu, wspiera serce i wspomaga działanie przeciwalergiczne poprzez usuwanie toksyn i pasożytów.
Wspólna eksmisja
Pamiętajmy eksmisja pasożytów z naszego organizmu powinna być przeprowadzona z innymi domownikami. A po zakończonej kuracji powinniśmy się wesprzeć odpowiednimi probiotykami.
Odłóżmy na później
Jeżeli ciężko chorujemy i stosujemy leki, które dodatkowo obniżają naszą odporność odłóżmy na później taką kurację.

Kurację przeciw pasożytom Pasolek od 12 roku zycia
pasozyty kuracja orzech  wloski piolun

Kurację przeciw pasożytom Vermis junior dla dzieci od 3 do 12 roku życia
pasozyty u dzieci  kuracja dla dzieci od 3 do 12 roku zycia

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]