Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 452

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Maść z CBD - na stany zapalne skóry

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Świat bez kobiet by nie istniał i choć Panowie często na nas narzekają to raz do roku prawie każdy mężczyzna wręcza prezent zarówno w domu jak i Paniom w pracy.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim dziewczynkom, kobietkom życzymy zdrowia. Drogie Panie nie przejmujmy się kilkoma kilogramami więcej czy kilkoma zmarszczkami one wcale nie mają tak naprawdę znaczenia liczy się uśmiech i dobre samopoczucie a kochający i rozsądni mężczyźni wcale nie zwracają na to uwagi.

Różni nas nie tylko płeć
Oprócz wielu różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami należy zaliczyć tendencję do występowania chorób. Szczególną uwagę należy poświęcić żylakom, które oprócz estetycznego problemu stanowią zagrożenie dla życia i powodują wiele dolegliwości. Jest to związane z wieloma czynnikami m. in.: ciąża, zaburzenia hormonalne, wzrost, waga, styl życia i tryb pracy.
Najczęściej wybierane okazują się niewystarczające
Do walki z żylakami oprócz witaminy C z bioflawonoidami, wielu witamin tj. wit. D, K2 i minerałów takich jak magnez, potas oraz kwasów omega należy włączyć ekstrakty roślinne o działaniu przeciwzapalnym.
Dlaczego?
Pojawiające się obrzęki, ból, pieczenie, swędzenie, ból czy uczucie ciężkości, ciasnej skóry to efekt stanu zapalnego w naszym organizmie. Najbardziej naoczny przykład to obrzęki i bóle wokół kostek (stawu skokowego) które nieodpowiednio dokrwione mogą po prostu boleć i puchnąć.
Dla kobiet żółte kwiatki, ale w innej postaci
Kurkuma pochodzi z kłącza ostryżu długiego, rośliny należącej do gatunku imbirowatych.
Ze względu na intensywną żółtą barwę wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i tekstylnym. W Europie nazywano ją szafranem indyjskim. Stosowana jest od czasów starożytnych zarówno w medycynie ludowej jak również jako przyprawa.
Żółta siła
Zawarta w kurkumie kurkumina ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, dlatego choć najczęściej polecana jest osobom z zaburzeniami trawienia, z chorobami stawów, w profilaktyce chorób przeciwnowotworowych. Powinna znaleźć się w apteczce osób z chorobami serca i “słabym krążeniem”.
Kurkumina w związku daje więcej
Kurkumina w połączeniu z piperyną daje zdecydowanie lepsze efekty. Najprościej ujmująć dzięki piperynie kurkumina jest lepiej wykorzystywana przez nasz organizm, zwiększa się jej biodostępność.
Piperyna (owoc piper nigrum) działanie:
Oczyszcza wątrobę i wspomaga jej funkcjonowanie dzięki temu poprawia krążenie krwi na poziomie naczyń włosowatych i cienkich naczyń krwionośnych, wspiera trawienie i ułatwia wchłanianie składników odżywczych, udrożnia drogi oddechowe, wspiera układ nerwowy, układ rozrodczy. Ma również działanie przeciwpasożytnicze i przeciwdrobnoustrojowe.
Elastyczność skóry - niezwykle ważna
W przypadku żylaków jak również tendencji do ich powstawania czy profilaktyki niezwykle ważna jest dbałość o nawilżenie naszej skóry. Stosowanie kosmetyków o działaniu nawilżającym i natłuszczającym zwiększa elastyczność skóry, przeciwdziała jej podatności na uszkodzenia, zmniejsza kruchość naczyń. Smarując skórę delikatnie ją masujemy wspomagając krążenie krwi. Najlepiej czynność tę wykonywać ruchami kulistymi.

Kurkuminę z piperyną ekstrakt
kurkumina zylaki krazenie trawienie choroby stawow przeciwzapanie

krzem afty owrzodzenia osteoporoza alergie rany tradzik luszczyca

Czasami długo szukamy rozwiązań na dolegliwości, korzystamy z wielu porad i próbujemy wielu środków a efektów brak. Okazuje się, że przyczyną wielu stanów zapalnych w naszym organizmie jest niedobór krzemu.
Jesteśmy częścią świata
Nasz świat składa się głównie z krzemu bowiem większość skał jest glinokrzemianami.
Związki krzemu w tym kwas krzemowy obecne są w wodach zdrojowych i termalnych.
Do najważniejszych związków krzemu należą krzemionka, kwasy krzemowe i ich sole, krzemiany oraz chlorosilany i alkoksysilany.
Ile i gdzie?
W organizmie człowieka występuje ok. 1-2 gram krzemu. Krzem należy do pierwiastków śladowych w organizmie i zajmuje trzecie miejsce z po żelazie i cynku. Dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na krzem wynosi 200 mg. Okazuje się, że większość populacji ma niedobór krzemu w organizmie.
Krzem w ludzkim organizmie jest skoncentrowany m. in. w tarczycy, nadnerczach, aorcie, we włosach, paznokciach czy skórze. Krzem wchodzi w skład kompleksów glikozaminoglikanów z białkami, uczestnicząc w tworzeniu struktury tkanki łącznej.
Kobieto bądź skałą
Kwas ortokrzemowy odgrywa tak istotną rolę w profilaktyce osteoporozy. Sprzyja wbudowywaniu wapnia w strukturę kości. Ma to istotne znaczenie w zwiększeniu gęstości mineralnej kości.
Kwas ortokrzemowy ma istotne znaczenie w regeneracji kości i stawów po zwichnięciach czy złamaniach. Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów. Kolagen odgrywa również istotną rolę dla naszej skóry. Przeciwdziała występowaniu rozstępów, cellulitu czy zachowania jej jędrności.
Krzem zapobiega podrażnieniom i stanów zapalnych skóry. Stosowany jest w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Stosowany jest również w tzw. zajadach występujących w kącikach ust. Krzem również powinien być stosowany w przypadku zmian trądzikowych, łuszczycowych.
Krzem - niedobór
Niedobory krzemu w organizmie sprzyjają krwawieniom z nosa i dziąseł. Również występują stany zapalne spojówek, powiek. Suplementacja krzemem również jest istotna w profilaktyce i leczeniu paradontozy.
Niedobór krzemu w organizmie to również powstawanie kamieni nerkowych i żółciowych. Krzem również zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych w żyłach i uszczelnia naczynia krwionośne. Powinien być uzupełniany w codziennej diecie osób z żylakami, hemoroidami i miażdżycą.
Owrzodzenia i nadżerki
Krzem ze względu na działanie regenerujące powinien być stosowaniu w leczeniu owrzodzeń i nadżerek w jamie ustnej.W tym celu uwodnioną krzemionkę przykładamy w zmienione chorobowo miejsce. Krzem w formie uwodnionej krzemionki służy również regeneracji w układzie pokarmowym u osób z owrzodzeniami.
Występowanie krzemu
Choć krzem występuje w żywności roślinnej to obecnie ze względu na zastosowanie sztucznych nawozów jest go niewiele. Dostarczony w niewielkiej ilości z pożywieniem jest szybko wydalany wraz z moczem. Dlatego ważne jest dostarczanie krzemu w formie dobrze dla nas przyswajalnej w postaci uwodnionej krzemionki będącą formą żelu. Według badań naukowców krzem jest pierwiastkiem stanowiącym antidotum na toksyczne działanie glinu, redukującym jego biodostępność.
Odkrycie w służbie zdrowia
Wiele lat temu jeden z polskich profesorów opracował metodę produkcji uwodnionej krzemionki czyli kwasu ortokrzemowego. W tym kontekście badano również jego wpływ na organizm człowieka. Uwodniona krzemionka jest wykorzystywana zewnętrznie w wspomnianych już chorobach skóry jako kosmetyk o działaniu przeciwzmarszczkowym, regenerującym. Krzemionka będąca w formie żelu stosowana może być w stanach zapalnych paznokci.
Uśmiech krzemu
W przypadku jamy ustnej KWAS ORTOKRZEMOWY stosować jako pastę do zębów i do mycia protez dentystycznych. Przy stanach zapalnych niewielką porcję KWASU ORTOKRZEMOWEGO (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem i pozostawić bez płukania.

Uwodniona krzemionka
krzem afty owrzodzenia osteoporoza alergie rany tradzik luszczyca

kwaity kasztanowca tradzik zylaki hemoroidy pekajace naczynka

Covid-19 niszczy skórę
Brzmi to dość mało wiarygodnie, nie mówimy jednak o przenoszeniu infekcji czy zakażeniu a o wpływie noszenia maseczek, które są z nami od dwóch lat.
Zwykła obserwacja i mnóstwo wniosków
Konieczność noszenia maseczek spowodował, że większość z nas “mało higienicznie” się z nimi obchodzi. Zakładamy wielokrotnie maseczkę “jednorazową czy też tekstylną bez codziennego jej prania, po zdjęciu ląduje gdzieś w torbie czy na siedzeniu w samochodzie. Maseczka to skupisko brudu i bakterii w tym makijażu.
Atak pryszczy
Szczególną uwagę do higieny noszenia maseczek powinny zwrócić osoby ze skłonnością do trądziku, wyprysków, uszkodzeń skóry, łuszczącej się skóry. Taka nazwijmy to “niehigieniczna” maseczka to skupisko bakterii, które przenosimy na skórę, które powoduje ich namnażanie a w konsekwencji do rozwoju i zaostrzenia zmian trądzikowych.
Wilgotne środowisko i pękające naczynka
Maseczka na twarzy w wyniku naszego oddychania robi się wilgotna zwłaszcza, że nie każdy z nas dobrze radzi sobie z oddychaniem przez nos. W maseczkach rozmawiamy, więc nie da się uniknąć ich zawilgocenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny szczególnie uważać i dbać o skórę. W niskich temperaturach kiedy wychodzimy na dwór po zdjęciu maseczek taka wilgotna skóra jest narażona na dodatkowe “pękanie” naczynek. Zima, wiatr czy ostre słońce również nie służy takim problemom.
Drzewo z historią
Kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocastanum L. zaliczany jest do rodziny Hippocastanaceae, czyli kasztanowcowatych. Do celów leczniczych wykorzystuje się nasiona, korę, liście oraz gałązki kasztanowca.
W Polsce kasztanowiec pojawił się za panowania Stefana Batorego, który nakazał swojemu włoskiemu ogrodnikowi posadzić kasztany w ogrodzie.
Kasztanowiec osiąga wysokość do 30 m. Występuje kilka odmian i form kasztanowca zwyczajnego, różniącego się kolorem kwiatów (białe, żółte oraz czerwone) i kształtem liści. W lecznictwie jest stosowana odmiana o kwiatach białych
Drzewo maturzystów
Zwykło się mawiać, że czas matur jest wtedy kiedy zakwitną kasztany z pewnością zielarze powiedzą, że maj i czerwiec to czas kiedy liście kasztanowca bogate są w witaminę K i należy jest właśnie wtedy zbierać
Kwiaty są bogate w escynę oraz flawonoidy. To dzięki temu wyciągi, napary czy odwary z kasztanowca uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie mózgowe, obwodowe i wieńcowe. Hamują rozwój miażdżycy oraz zapobiega i działa wspomagająco w leczeniu hemoroidów.
Wyciągi z kwiatów kasztanowca wzmagają także diurezę czyli działają moczopędnie, regulują przemianę materii, wspomagają odtruwanie organizmu.
Stosuję doustnie to po co nas skórę?
Wyciągi z kwiatów kasztanowca stosowane w postaci toniku na skórę twarzy po uprzednim rozcieńczeniu wykazuje działanie przeciwzapalne co ma ogromne znaczenie w trudno gojących się ranach czy trądziku. Wyciąg z kwiatów kasztanowca działa uszczelniająco na naczynia oraz wzmacniająco dzięki temu zapobiega ich pękaniu. Usprawnia krążenie krwi w skórze.
Buzia i nóżki tego potrzebują
Przemywanie twarzy kasztanowym tonikiem nie tylko pozwoli zmniejszyć widoczność naczynek jak również wzmocni je zapobiegając ich pękaniu. Stosowany tonik w postaci okładów na nogi z problemem żylnym i widocznymi żylakami działa ściągająco na pęknięte naczynia zmniejszając również obrzęki.
Próba uczuleniowa
Przed zastosowaniem toniku kasztanowego na skórę wykonajmy próbę uczuleniową, zwłaszcza jeśli cierpimy na alergię czy też mamy bardzo wrażliwą skórę. Wypróbujmy również proporcje rozcieńczenia wyciągu np. 1:1 z wodą.

Dermesa wyciąg ze świeżych kwiatów kaszatanowca 250 ml
kwaity kasztanowca  tradzik zylaki hemoroidy pekajace naczynka trudno gojace sie rany

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]