Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 522

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Koenzym Q10 na parandotozę, stany zapalne, wzmocnienie serca i podczas upałów

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

plyn do prania bezzapachowy  naturalne skladniki

Brud nieodłączny element ludzkości
Brud zawsze towarzyszył człowiekowi i jest nieodłączną częścią materii. Tak było jest i tak pozostanie. Na przestrzeni wieków podejście do higieny jednak ulegało zmianie. Poglądy dotyczące brudu były zależne od religii, seksualności, wierzeń, koncepcją zdrowia i chorób. Niegdyś uważano również, że brud stanowi element ochronny.
Brudne ciekawostki
W miarę rozwoju cywilizacji w czasach starożytnych uważano brud jako coś zbędnego a jego usuwanie wiązało się z obrzędami. Powstały łaźnie publiczne, które były nie tylko miejscem higieny ale także miejscem spotkań, rozmów towarzyskich. Ciekawostką jest, że w czasach starożytnych pot, brud i oliwa zeskrobane z ciał atletów i gladiatorów były wysoko cenione i sprzedawano je w małych flakonikach.
Chrześcijańskie - myć się po co?
Muzułmanie pierwszych chrześcijan uważali za niechlujnych i brudnych. Wynikało to z teorii jaką uznano, że ten kto przyjął chrzest myć się nie musi. Św. Hieronim twierdził “ten kogo chrzest oczyścił nie musi kąpać się raz drugi”.
Epidemia zmieniała brudne myślenie?
Era łaźni przetrwała do połowy XIV wieku kiedy to wybuchła epidemia dżumy. Uznano, że korzystanie z łaźni i kąpieli jest szkodliwe i osłabia organizm. Lęk przed dżumą spowodował, że unikano wody do mycia się a zwracano uwagę na czystą odzież. Odzież w zależności od majętności była z tafty, satyny lub płótna. Gęsto tkana miała nie przepuszczać brudu i stanowić środek ochronny. Mydło stało się produktem zbędnym a kolejne dwa stulecia były najbrudniejsze w dziejach.
Uff w końcu koniec z brudem?
Od wieku XVII powróciła dbałość o higienę osobistą i kąpiele nabrały znaczenie nie tylko higieny, ale także właściwości leczniczych.
Przełom ludzkości dla mydła i prania
U schyłku XIX wieku coraz bardziej popularne stało się wykorzystywania mydła. Nastąpił rozwój technologiczny w zakresie jego produkcji i obniżania jej kosztów.
W XX wieku nastąpił zaś rozwój detergentów na bazie środków powierzchniowo czynnych.
Fala detergentów
Jak się okazuje największą grubą chemii gospodarczej to środki piorące. W Polsce ich udział kształtuje się na poziomie 51 %. Przełom jak można to nazwać w procesie rozwoju prania nastąpił wraz z produkowaniem proszku, którego najważniejszymi składnikami stały się surfaktanty.
Nie każdy detergent dobry
Po chemicznym boom i rozwoju środków piorących okazało się, że w wielu przypadkach jest ona szkodliwa dla naszych organizmów. Wywołuje alergie, zanieczyszcza i szkodzi środowisku. Na szczęście cywilizacja poszła po rozum do głowy i skłoniła się ku ekologii.
Brudne podejście współcześnie
Pomimo rozwoju technologii i dostępu do “wszystkiego” wiele osób ma na bakier z higieną osobistą, ale to kiedy indziej do omówienia.
Częsta zmiana ubrań to konieczność
Czyste ubrania powinniśmy nosić zawsze, ale no jak przecież “uflejony nie chodzę i nie śmierdzę, więc co mam codziennie zmieniać koszulkę?”
Lato to pora roku, kiedy więcej się pocimy, wydzielamy ciepło no parujemy ujmując kolokwialnie. Większość z nas używa kremów, balsamów, maści, które mają za zadanie mają chronić i pielęgnować naszą skórę, ale stanowią również siedlisko drobnoustrojów na naszej skórze. Nasza skóra nieustannie się łuszczy. Na ubraniach również pozostają resztki mazideł i kremów. Dlatego trzeba skórę myć codziennie i zmieniać odzież (prać ją a nie wrzucać na półkę do szafy).
Dziecięca analogia
Przykład stanowi pranie ubranek niemowlęcych w delikatnych środkach jak najbardziej naturalnych, aby nie podrażniać skóry dziecka, nie wywołać alergii. Czemu potem o tym zapominamy?
Nowy ciuch ze sklepu
Wiele osób w dalszym ciągu nie pierze nowo zakupionych ubrań, większość ubrań jest pokrywana środkami chemicznymi, które mają zadanie chronić odzież przed pleśnią grzybem, gnieceniem etc. Odzież leżakuje w kontenerach w trudnych warunkach klimatycznych, bez tych środków po prostu by zbutwiała. Wiele osób zastanawia się czemu ubrania z niektórych sklepów śmierdzą, to między innymi zasługa środków koloryzujących - barwników, ale także środków chroniących odzież przed butwieniem.
Cena jest bez znaczenia
To, że ciuch ma metkę nie oznacza, że ubranie czyści się po osobie je mierzącej.
Czy to bluzka za 50 czy 500 złotych tak samo się brudzi tak samo jest pokrywana środkami może tylko różnica jakości środków również zapachowych.
Środki piorące ze szkodliwą chemią a lato
O ile możemy pozwolić sobie na pranie bluz, swetrów w tanich i nieekologicznych środkach to odzież blisko ciała powinna być bezwzględnie prana w środkach bezpiecznych jak najbardziej naturalnych. Chemia przechodzi przez skórę dlatego zarówno bieliznę jak i koszulki, koszule, bluzki, topy pierzmy w środkach dla nas i środowiska bezpiecznych.

Płyn do prania ultra sensitive bezzapachowy naturalne składniki 1L
plyn do prania naturalne skladniki bezzapachowy

Płyn do płukania tkanin Baby pure 1 L
plyn do plukania tkanin naturalne skladniki

likopen ochrona skory przed starzeniem ochrona serca przeciwutleniacz przeciw wolnym rodnikom likopen przezciw fotostarzeniu skory ochrona przed poparzeniem slonecznym zdrowa prostata

Likopen wymiata - dla młodości skóry, serca, wzroku i hormonów
Nie trzeba być amatorem “leżenia plackiem na kocyku i smażenia się”, aby się opalić. Wystarczy pielenie w grządkach na działce czy wycieczka na rowerze, żeby poparzyć sobie ramiona czy plecy. Mimo, że większość osób uważa, że opalenizna daje efekt młodszego wyglądu skóry to w rzeczywistości tak nie jest. Opalenizna postarza naszą skórę, wysusza ją. Wiele osób nie stosuje odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremów z filtrem co w konsekwencji prowadzi do poparzeń skórnych i przebarwień.
Wolne rodniki a skóra
Aby lepiej zrozumieć wpływ promieniowania słonecznego na naszą skórę koniecznie należy przedstawić pojęcie terminu wolne rodniki. „Wolne rodniki” to atomy lub cząsteczki posiadające w swojej budowie niesparowany elektron. Taki elektron ujmując prosto dąży do połączenia się w parę, dlatego rodnik krąży po całym organizmie, szukając molekuły (np. białka), której może go oddać lub zabrać. Kiedy elektron znajdzie odpowiednią cząsteczkę, powoduje jej uszkodzenie. Wolne rodniki dlatego przyspieszają proces starzenia się skóry i wywołują stany zapalne.
Czym jest fotoprotekcja? Jakie ma znaczenie dla naszej skóry?
Pod pojęciem fotoprotekcji należy rozumieć ochronę skóry przed słońcem. Składają się na nią zarówno nasze uwarunkowania, dieta, stan zdrowia, jak również stosowane kosmetyki, suplementy diety. Naturalną ochronę przeciwsłoneczną zapewnia człowiekowi melanina, pigment produkowanym między innymi w skórze i oczach. Jej ilość warunkuje koloryt cery, a zwiększa się pod wpływem promieni słonecznych, dając opaleniznę. Zawartość melaniny w powłoce ciała to fototyp, który określa wrażliwość na promieniowanie UV. Dlatego bardzo ważna jest ochrona zewnętrzna w postaci kosmetyków zawierających filtry UV.
Kosmetyki to tylko część. Chroń naturalnie skórę od środka
Dla ochrony przed starzeniem się naszej skóry kosmetyki nie są wystarczające. Nasza skóra potrzebuje wiele składników witaminowych, które chronią ją przed poparzeniem słonecznym i starzeniem. Takie właściwości mają karotenoidy, witamina C i E, polifenole oraz kwasy omega.
Czas jest kluczowy
Dla ochrony naszej skóry wspomniana suplementacja powinna nastąpić minimum 2 tygodnie przed planowaną ekspozycją słoneczną, niemniej jednak najlepsze rezultaty dla naszej skóry jest stosowanie ich całoroczne.
Leczniczy barwnik - pokrótce
Likopen to czerwono-pomarańczowy barwnik pochodzenia roślinnego, który ma wiele właściwości prozdrowotnych dla naszego organizmu. To właśnie dzięki niemu nasze serce jest chronione. Likopen również zmniejsza stany zapalne, jak wspomniano jest przeciwutleniaczem.
Z chemicznego punktu widzenia
Likopen – organiczny związek chemiczny z grupy karotenów, węglowodór nienasycony o budowie podobnej do kauczuku naturalnego. Należy do rodziny naturalnych pigmentów występujących u roślin i zwierząt.
Likopen wymiata i to dosłownie
Ten zdrowy i naturalny barwnik jak wspomniałam jest przeciwutleniaczem, który wymiata wolne rodniki uszkadzające białka i kwasy nukleinowe. Opóźnia procesy starzenia organizmu czy też przeciwdziała chorobom nowotworowym. Niestety zjedzenie pomidora czy papryki nie jest wystarczające w dostarczeniu potrzebnej dla ochrony naszego zdrowia dawki likopenu.
Moc czerwieni dla jędrności i sprężystości
Likopen zwiększa efektywność działania beta karotenu i witaminy C. Likopen przeciwdziała utlenianiu lipidów, chroni przed rozwojem chorób serca oraz zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów. Daje on nam również ochronę przed nadmiernym promieniowaniem, wpływa również na wygląd naszej skóry. Likopen jest karotenoidem pobudzającym syntezę prokolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry oraz jej jędrność.
Barwna i odporna skóra
Okazuje się, że skóra osób jedzących regularnie produkty zawierające likopen jest mniej czerwona i mniej podatna na uszkodzenia przez promieniowanie ultrafioletowe. Zmniejsza on bowiem aż o 40% ilość enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien kolagenowych. Możliwe staje się więc ograniczenie ryzyka rozwoju nowotworów skóry i zahamowanie procesu fotostarzenia się skóry. Oprócz tego likopen zwiększa naturalną ochronę przeciwsłoneczną skóry i zmniejsza ryzyko poparzeń słonecznych i jak już wspomniano przeciwdziała fotostarzeniu się skóry w wyniku ekspozycji słonecznej. Oczywiście nie oznacza to, że zażywając likopen możemy kilka godzin w pełnym słońcu leżeć plackiem na plaży bez ryzyka poparzeń.
By dostrzegać kolory i kształty
Nasze oczy potrzebują również wielu składników dietetycznych należą do nich m.in. likopen.
Likopen i chroni je przed zwyrodnieniem,w szczególności zwyrodnienia plamki żółtej, które może doprowadzić nawet do utraty wzroku. W połączeniu z witaminą A odgrywa kluczową rolę w odbieraniu bodźców wzrokowych.
Na zmniejszenie tu i ówdzie
W diecie odchudzającej czy też utrzymaniu prawidłowej wagi niezwykle ważne są antyutleniacze, które m. in. wpływają na proces oczyszczania organizmu. Usuwanie szkodliwych związków z organizmu, wpływa na redukcję masy ciała poprawiając również nasze samopoczucie.
Jeden likopen dla obu płci - przeciw łysieniu i dla stabilizacji hormonalnej
Likopen pomocny jest również w okresie okołomenopauzalnym, gdyż zapobiega cukrzycy i zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów żylnych. Dieta bogata w produkty zawierające likopen sprzyja zmniejszaniu ryzyka wystąpienia osteoporozy. Związek ten wpływa korzystnie na gęstość mineralną kości, dzięki czemu możemy liczyć na uchronienie się przed nadmierną utratą tkanki kostnej.
Stabilizacja hormonalna
Likopen obniżania aktywność testosteronu. Wpływa on bowiem na metabolizm owego hormonu poprzez redukcję jego szkodliwej przemiany w hormon DHT. Dihydrotestosteron (DHT) to jeden z męskich hormonów płciowych, choć występuje także u kobiet. Najczęściej mówi się o nim w kontekście relacji DHT a łysienie androgenowe. Wypadanie włosów u mężczyzn jest bowiem najczęstszym wskazaniem do badania poziomu dihydrotestosteronu (poprzez oznaczenie we krwi). Stężenie hormonu jest wówczas podwyższone. Z kolei za wysoki DHT u kobiet bywa przyczyną m.in. hirsutyzmu.
Zdrowa prostata
Z przeprowadzonych badań wykazano, że likopen zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty. Jako silny antyoksydant ułatwia usuwanie toksyn odpowiedzialnych za uszkodzenie DNA.

Likopen w kapsułkach
likopen ochrona skory przed starzeniem ochrona serca przeciwutleniacz przeciw wolnym rodnikom likopen przezciw fotostarzeniu skory ochrona przed poparzeniem slonecznym zdrowa prostata

olejek eteryczny olejki eteryczne odstraszajacy kleszcze

Paskudne kleszcze
Sezon wakacyjny rozpoczęty a wraz z nim sezon na kleszcze. Choć wszystkie stworzenia stanowią integralną część przyrody to kleszcze budzą odrazę i strach przed skutkami ukąszenia.
Strach uzasadniony?
Biorąc pod uwagę jak często słyszymy o skutkach boreliozy i jak wielu osób one dotykają strach przed ugryzieniem kleszcza wydaje się być uzasadniony. Z oficjalnych szacunków wynika, że nawet co drugi kleszcz jest nosicielem krętków borreli. Na niektórych obszarach Polski występuje do 60 proc. zakażonych kleszczy. Z lokalnych badań kleszczy przeprowadzonych przez Centrum Medyczne Wielkoszyński w okresie letnim 2018 r. na terenie Dąbrowy Górniczej i okolic wynikało, że ponad 1/3 kleszczy było zakażonych krętkami borreli.
Niewielki procent duża szkodliwość zdrowotna
Jednak nie każde ugryzienie jest dla nas niebezpieczne. Według dotychczasowych badań tylko albo, aż 4 procent osób ukąszonych przez zakażone kleszcze zakaża się boreliozą.
Zapachem na stwory
Na szczęście paskudne kleszcze nie są zwolennikami niektórych zapachów. Olejki eteryczne w połączeniu ze sobą stanowią skuteczną broń odstraszającą :
NATURALNY OLEJEK CYTRONELLA /Cymbopogon Winterianus Citronella Oil/ - charakteryzuje się silnym, słodkim, cytrusowym i przyjemnym zapachem. Działa uspokajająco, łagodzi silne napięcia nerwowe, migreny i bóle głowy. Stosowany jako składnik zapachowy posiadający udowodnione właściwości odstraszające owady (komary, muchy, pchły, kleszcze).
NATURALNY OLEJEK EUKALIPTUSOWY /Eucalyptus Globulus Oil/ - posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Stosuje się go w terapii infekcji górnych dróg oddechowych, katarze, kaszlu, zapaleniu zatok oraz przy bólach reumatycznych. Łagodzi objawy ukąszeń po owadach.
NATURALNY OLEJEK GERANIOWY /Pelargonium Graveolens Oil/ - Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Działa uspokajająco i tonizująco na system nerwowy, dodaje energii oraz łagodzi bóle głowy. Odstrasza owady oraz działa antynikotynowo.
OLEJEK BAZYLIOWY /Ocimum Basilicum Oil/ - Działa silnie antybakteryjnie, antywirusowo i przeciwzapalnie. Stosowany w bakteryjnych chorobach skóry wykazuje dobre właściwości oczyszczające. Poprawia nastrój, dodaje sił, działa przeciwdepresyjnie. Łagodzi skutki ukąszeń przez osy i inne owady.
NATURALNY OLEJEK Z MIĘTY PIEPRZOWEJ /Mentha Piperita Oil/ - posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne i odświeżające. Wiele właściwości olejku wynika z obecności mentolu, który działa na receptory zimna w skórze, wywierając uczucie chłodu. Poprawia samopoczucie, odświeża umysł i ciało, dodaje pewności siebie oraz pomaga w koncentracji.
OLEJEK Z KOCIMIĘTKI / Nepeta Cataria Oil/ - Wyróżnia się ziołowym, drzewnym zapachem z wyczuwalną nutą mięty. Działa antyseptycznie, przeciwzapalne i przeciwbólowo. Uspokaja i relaksuje, łagodzi napięcie nerwowe. Wspomaga leczenie objawów bezsenności, wycisza przed snem. Jest naturalnym insektycydem, odstrasza komary ale i oddziałuje również na roztocza.
SPOSÓB UŻYCIA:
Domowy spray na bazie alkoholu - rozcieńczyć mix olejków anty-kleszcz w stężeniu do 2-3% w spirytusie, wódce lub wodzie. Przykład: na 100 ml spirytusu dodać 2-3 ml olejku. Gotową mieszanką spryskiwać ubrania przed wyjściem na spacer lub do ogrodu. W przypadku wody przed każdym użyciem wstrząsnąć mieszanką w celu połączenia się składników,
Własnoręcznie robiona oliwka do ciała – na 50 ml oleju bazowego np. ze słodkich migdałów, dodać 8-12 kropli i posmarować miejsca w okolicy nadgarstków, kolan, łokci, za uszami. Idealne rozwiązanie w przypadku wyjścia na spacer lub spędzania czasu w ogrodzie.
Uwagi: Nie stosować bez rozcieńczenia. Zachować szczególną ostrożność u kobiet w ciąży. Do użytku zewnętrznego.
Stwory uprzykrzają nam życie w lato
Oprócz kleszczy letnią codzienność uprzykrzają nam komary i meszki. Ci mali krwiopijcy są zagrożeniem kiedy swędzącą skórę od ukąszeń drapiemy, niejednokrotnie prowadząc do zakażeń skórnych i podrażnień.

Olejek eteryczny odstaraszający kleszcze
olejk eteryczny olejki eteryczne odstraszajacy kleszcze


Jak nie być atrakcyjnym dla krwiopijców
Niestety kołek osikowy, krzyż i srebro tu nie pomoże. Komary przyciągają: dwutlenek węgla, zapach kwasu mlekowego, mocne kwiatowe i owocowe zapachy oraz zwiększona wilgotność. Spokojniejszy wypoczynek na zewnątrz możemy sobie zapewnić poprzez szybki prysznic po wysiłku, który zmyje pot (pachnący kwasem mlekowym) oraz uspokoi oddech (mniej wydalanego dwutlenku węgla) i zmyje wilgotny pot z naszej skóry. Unikamy stosowania perfum oraz kosmetyków o owocowych i kwiatowych zapachach. Wybieramy potrawy bez dużej zawartości soli i ubogie w potas - zmniejszy to ilość kwasu mlekowego w naszym pocie. Ubieramy się w jasne barwy, ale trzeba unikać jaskrawych kolorów, które mogą przyciągnąć meszki i osy.
Olejkowy mix na natrętne owady:
NATURALNY OLEJEK EUKALIPTUSOWY /Eucalyptus Globulus Oil/ - posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Stosuje się go w terapii infekcji górnych dróg oddechowych, katarze, kaszlu, zapaleniu zatok oraz przy bólach reumatycznych. Łagodzi objawy ukąszeń po owadach.
NATURALNY OLEJEK LEMONGRASOWY /Cymbopogon Flexousus Herb Oil/ - olejek o intensywnym i cytrusowym zapachu. Wykazuje właściwości przeciwreumatyczne, przeciwtrądzikowe, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Jest doskonałym środkiem do odstraszania owadów. Odświeża i odkaża powietrze.
NATURALNY OLEJEK CYTRONELLA /Cymbopogon Winterianus Citronella Oil/ - charakteryzuje się silnym, słodkim, cytrusowym i przyjemnym zapachem. Działa uspokajająco, łagodzi silne napięcia nerwowe, migreny i bóle głowy. Stosowany jako składnik zapachowy posiadający udowodnione właściwości odstraszające owady (komary, muchy, pchły, kleszcze).
NATURALNY OLEJEK GOŹDZIKOWY /Eugenia Caryophyllus Bud Oil/ - posiada właściwości bakteriobójcze i znieczulające. Wykorzystywany przy terapii reumatyzmu oraz infekcjach górnych dróg oddechowych. Charakterystyczny aromat oraz skład sprawia, że naturalny olejek goździkowy znajduje zastosowanie jako naturalny repelent, czyli środek odstraszający owady.
NATURALNY OLEJEK Z MIĘTY PIEPRZOWEJ /Mentha Piperita Oil/ - posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne i odświeżające. Wiele właściwości olejku wynika z obecności mentolu, który działa na receptory zimna w skórze, wywierając uczucie chłodu. Poprawia samopoczucie, odświeża umysł i ciało, dodaje pewności siebie oraz pomaga w koncentracji.
NATURALNY OLEJEK Z KOCIMIĘTKI / Nepeta Cataria Oil/ - Wyróżnia się ziołowym, drzewnym zapachem z wyczuwalną nutą mięty. Działa antyseptycznie, przeciwzapalne i przeciwbólowo. Uspokaja i relaksuję, łagodzi napięcie nerwowe. Wspomaga leczenie objawów bezsenności, wycisza przed snem. Jest naturalnym insektycydem, odstrasza komary ale i oddziałuje również na roztocza.
SPOSÓB UŻYCIA: stosować 8-10 kropli w kominkach zapachowych lub dyfuzorach, własnoręcznie robiony spray - rozcieńczyć mix olejków anty-komar w stężeniu 2-3% w spirytusie, wódce lub wodzie - na 100 ml spirytusu dodać 2-3 ml olejku. W przypadku stosowania wody lub wódki przy każdym użyciu mocno wstrząsnąć, aby połączyły się składniki,
Domowa oliwka do ciała – na 50 ml oleju bazowego (z pestek moreli BIO, lniany BIO, awokado BIO ze słodkich migdałów), dodać 8-12 kropli i stosować bezpośrednio na skórę. Idealne rozwiązanie w przypadku wyjścia na spacer lub spędzania czasu w ogrodzie.
Uwagi: Nie stosować bez rozcieńczenia. Zachować szczególną ostrożność u kobiet w ciąży. Do użytku zewnętrznego.

Olejek eteryczny odstraszający komary, meszki
olejki olejek eteryczny odtraszajacy komary meszki

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]