Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 560

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Szafran na ograniczenie apetytu, zwyrodnienie plamki żółtej, objawy PMS, menopauzy, afrodyzjak

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

witamina B12 homocysteina B12  atak korzonkow  regeneracja zakonczen nerwowowych

 

Bóle pleców i atak korzonków
Wiosna to czas kiedy intensywnie ruszamy z porządkami w ogrodzie na działce. Wieczorem zazwyczaj bolą dotkliwie nas plecy a i często przy dźwiganiu odzywają się korzonki. Jak sobie szybko i naturalnie przynieść ulgę? Podpowiadamy.
Oj bolą korzonki
Zapalenie korzonków nerwowych jest powszechnie określana jako atak korzonków, atak rwy kulszowej.
To częsta i bardzo bolesna przypadłość, które atakuje wiele osób w różnym wieku.
Do przyczyn “ataku” należą najczęściej: podnoszenie czegoś ciężkiego, zwyrodnienia kręgosłupa, zakażenia bakteryjne i wirusowe (w tym przewianie, przeziębienie)
Dni wyjęte z życiorysu
Atak korzonków to bardzo silny ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa często promieniujący do nóg bądź jednej kończyny, uniemożliwiając poruszanie się. Podczas ataku wiele osób nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć nawet do toalety. Jak sobie pomóc w domowych warunkach z tą dolegliwością?
Kojąca kąpiel
Ciepła kąpiel w soli epsom (500 g - 700 g na kąpiel) przyniesie nie tylko rozluźnienie całego ciała, ale przede wszystkim napiętych mięśni w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Rozluźnienie napiętych mięśni zmniejsza również odczuwanie bólu.
Łykaj magnez
W przypadku ataku rwy warto przyjąć większą dawkę magnezu. Najlepiej by był to magnez w formie organicznej w postaci mleczanu, jabłczanu i cytrynianu magnezu łącznie. Są to najlepiej przyswajalne formy magnezu. Jest ona również wskazana dla osób, które “źle znoszą przyjmowanie pojedynczej formy w postaci cytrynianu magnezu czy też taurynianu magnezu. Te pojedyncze formy u wielu osób wywołują dolegliwości ze strony jelit takie jak: skurcze, bóle jelit, biegunkę.
B12 - jest niezbędna
Przy skłonnościach do ataku rwy kulszowej na stale powinna zagościć suplementacja witaminy B12.
W przypadku skłonności do ataku korzonków czyli zapalenia korzonków nerwowych witamina B12 wpływa na regenerację zakończeń nerwowych. Mowa oczywiście o witaminie B12 w formie metylowanej z dodatkiem witaminy B9 w formie do ssania. Witamina B12 najlepiej się przyswaja poprzez śluzówkę jamy ustnej. W trakcie ataku dobrze jest przyjąć większą dawkę witaminy B12 a w okresie remisji dawkę rekomendowaną.
Działamy przeciwzapalnie
Atak korzonków to silny stan zapalny w naszym organizmie. Warto przyjmować witaminę i kurkuminę. Witaminę C dobrze jest przyjmować na dzień co dwie godziny w ilości ok 1-2 g. Kurkumina oprócz działanie przeciwzapalnego ma również lekkie działanie przeciwbólowe. Podczas ataku w pierwszy dzień kurkuminę można spożyć max. do 8 g dziennie.

Witamina B12 na regenerację zakończeń nerwowych
witamina b12 homocysteina b12 regeneracja zakonczen nerwowych witamina b12 atak korzonkow

Magnez na ból pleców- jabłczan, mleczan, cytrynian magnezu
magnez jablczan mleczan cytrynian magnezu bole plecow

Sól epsom do kąpieli
sol epsom bole plecow rozluznienie epsom  relaks

kwasy huminowe azs luszczyca kwasy humusowe alergia sucha skora zapalenie skory

Kwasy huminowe w leczeniu skóry od narodzin po dorosłość
Tak, wiem niektórym może się nasunąć myśl, że znowu jakieś dziwne cudowne specyfiki polecają. Jednak kwasy huminowe o których mowa dzisiaj to substancja wprost z natury. Wykorzystywane już w starożytności. Jedyne co nowego to po prostu rozwój technologii, który pozwala pozyskać i wydobyć z tych substancji to co najlepsze dla naszego zdrowia.
Od peloidów po dziś dzień
Prawie każdy z nas kojarzy torf i borowinę. Najczęściej znamy je z uzdrowisk, sanatoriów, gdzie wykorzystywane są w zabiegach leczniczych. Są to peloidy, które są naturalnym tworem organiczno-mineralnym powstałym wskutek procesów geologicznych. Nazwa pochodzi z greckiego słowa pelos i oznacza błoto. Peloidy powstały przy udziale wody i mikroorganizmów. Nazwa borowina to staropolskie określenie potoczne dla torfu, który wydobywano w borach.
Świńskie kąpiele i borowina
Nieco żartobliwie, ale kąpiele borowinowe są po prostu kąpielami błotnymi, podobnymi do kąpieli naszych różowych przyjaciół (dla niektórych szynkowych). Może dlatego mają taką śliczną skórę? :-).
Jednak na poważnie. Kąpiele te określane są peloterapią, czyli terapią błotem.
Pierwsze wzmianki na temat peloterapii znajdujemy w Historii Naturalnej Pliniusza Starszego.
Do zabiegów uzdrowiskowych, balneoterapii (leczenia wodami, uzdrowiskowymi, torfem) wprowadzono je w połowie XIX stulecia. Od roku 1810 w Czechosłowacji a w Polsce od 1858 (w Krynicy) do kąpieli leczniczych oprócz mułów i szlamów stosowano masę torfową.
Bez technologii
Trzeba wspomnieć, że dawniej ludzkość nie dysponowała technologię taką jak dzisiaj do pozyskiwania surowców. Nie było możliwości izolowania kwasów jako ekstraktów ani nawet nie nazywano jeszcze kwasami humusowymi. Mimo to w wyniku obserwacji stosowano substancje o składzie bogatym w te dobroczynne związki. Np. mieszkańcy Babilonii i Cesarstwa Rzymskiego poznali lecznicze działanie błota torfowego, a w Indiach od tysięcy lat ludzie używają shilajit – czarno brązową wydzielinę skalną składającą się głównie z mieszaniny organicznych substancji humusowych. Hindusi przypisywali mu wręcz cudowne właściwości lecznicze, a wiele z nich zweryfikowała i potwierdziła współczesna nauka.
Dosyć historii
Po rysie historycznym przejdźmy jednak do istotnej części a mianowicie nakreślenia czym są i co zawierają kwasy huminowe oraz jaki mają one wpływ na nasz organizm.
W świecie dla świata
Substancje humusowe odgrywają zasadniczą rolę w środowisku. Biorą udział w obiegu składników mineralnych, przeciwdziałają pustynnieniu gleb. Stanowią rezerwuar węgla organicznego wpływając na wychwytywanie dwutlenku węgla, tym samym ograniczając negatywne konsekwencje zmian klimatu. Działają stymulująco na rozwój roślin dlatego też wykorzystuje się je w rolnictwie.
Koniec początkiem leczenia
Humus (nie mylimy z bardzo popularną pastą na kanapki pod nazwą hummus), to ostateczny produkt procesu torfienia. Związki humusowe występują we wspomnianym już torfie, węglu brunatnym i kamiennym. W jego skład wchodzą: kwasy huminowe, rozpuszczalne w zasadach, kwasy hymatomelanowe rozpuszczalne w alkoholu oraz kwasy fulwowe rozpuszczalne w zasadach, kwasach, alkoholu. Co czyni je najbardziej biologicznie czynnymi składnikami.
Bogactwo minerałów i czynnych związków
Kwasy humusowe występują w postaci huminianów sodu potasu rozpuszczalnych w wodzie oraz huminianów wapnia, magnezu, żelaza innych metali wielowartościowych tworzących połączenia nierozpuszczalne.
Kwasy huminowe dla skóry od narodzin
Skóra od urodzenia wymaga pielęgnacji. Skóra niemowląt jest niezwykle delikatna i ma specjalne potrzeby. Zwłaszcza, że narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. Bardzo często występują odparzenia, podrażnienia skóry. Coraz więcej dzieci i również dorosłych zmaga się obecnie z łuszczycą, alergiami skórnymi, tendencją do podrażnień, wysuszeń czy AZS (atopowego zapalenia skóry).
Gojenie, regeneracja
Kwasy huminowe należące do związków humusowych są odpowiedzialne za właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe. Ze względu na swoje właściwości hamują aktywność bakterii działają anty-utleniająco. Ich niewątpliwą zaletą jest przyspieszenie procesu gojenia ran i oparzeń oraz utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Zapobiegają one rozpadowi kwasu hialuronowego. Mówiąc ściślej stanowią one inhibitor hialuronidazy co wpływa na regenerację skóry, wzrost napięcia, elastyczność oraz poziom nawilżenia.
Działanie przeciwzapalne
Dlaczego kwasy huminowe są tak skuteczne w walce z atopią, alergiami skórnymi czy też łuszczycą? Ze względu na swoje właściwości działają przeciwzapalnie. Pobudzają one funkcje granulocytów oraz zmniejszenie syntezy prostaglandyn.
Ponadto wpływają one na zwiększenie procesów metabolicznych w skórze. W konsekwencji dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie polepszenia dyfuzji innych składników aktywnych zawartych w kosmetykach
Ochrona i wyciszenie
Właściwości przeciwzapalne kwasów sprzyjają redukcji rumienia i przeciwdziałają tworzeniu się niedoskonałości. Mają one działanie terapeutyczne w chorobach zapalnych skóry, również o podłożu grzybiczym. Szczególnie skuteczne są jednak w terapii dermatoz zapalnych. Badania potwierdzają, że substancje humusowe hamują reakcje zapalne, wspomagają nawilżenie skóry oraz poprawiają jej stan.
Ponadto są całkowicie bezpieczne, a do tego pozbawione działań niepożądanych, które mogą występować w przypadku miejscowego leczenia kortykosteroidami lub lekami immunosupresyjnymi.
Leczenie skóry w każdym wieku
Chociaż wspomniano tutaj o niemowlętach trzeba podkreślić, że emulsje, balsamy zawierające kwasy humusowe przeznaczone są dla skóry w każdym wieku. Mogą być stosowane od pierwszych dni życia aż do późnej dojrzałości. Zarówno w celu pielęgnacji, terapii czy zapobiegania odleżynom.

Humitopic balsam od pierwszych dni życia
kwasy huminowe azs luszczyca kwasy humusowe alergia sucha skora zapalenie skory

Humitopic emulsja do mycia od pierwszych dni życia
kwasy huminowe azs luszczyca kwasy humusowe alergia sucha skora zapalenie skory

cytykolina cholina cdp udar mozgu cytykolina  choroba niedokrwienna mozgu cytykolina poprawa pamieci cytykolina uzaleznienia

Odzyskać sprawność mózgu po udarze - cytykolina
Jaki wpływ na nasz mózg ma udar czy incydent udarowy lub choroby niedokrwienne mózgu nie trzeba wyjaśniać. Nie ma chyba dookoła nas osoby, której w rodzinie to nie wystąpiło. Nasza opieka szpitalna i leczenie jest niewystarczające dla odzyskania sprawności. Coraz nowsze badania i rozwój naukowy pozwala na szybszy powrót do zdrowia oraz zmniejszenie skutków udaru za pomocą naturalnych substancji a nie szkodliwych leków, które oczywiście w pewnych sytuacjach okazują się być potrzebne.
Brzmi bardzo skomplikowanie, ale efekt jest prosty
Przedstawienie czym jest cytykolina brzmi bardzo skomplikowanie, jednak jest to niezbędne aby ukazać jej istotne znaczenie w przywracaniu funkcji mózgowych po udarze, niedokrwieniach, urazach czy w chorobie Parkinsona.
Naturalnie występuje
Cytykolina czyli CDP-cholina (cytydylo-5´difosfocholina) jest naturalnie występującym, endogennym prekursorem fosfatydylocholiny, podstawowego budulca fosfolipidów błon komórkowych. W cyklu Kennedy´ego, CDP-cholina ulega hydrolizie do cytydyny i choliny, które łatwo przenikają przez barierę krew-mózg i odgrywają wiodącą rolę w syntezie oraz odbudowie błon komórek nerwowych. Także syntetyczna, egzogenna CDP-cholina (sól sodowa CDP-choliny, cytykolina) hydrolizuje do cytydyny i choliny, jednak w toku przemian metabolicznych w organizmie ludzkim dochodzi do transformacji cytydyny w urydynę, a następnie fosforylacji tej ostatniej do urydylotrójfosforanu, który z kolei przy udziale enzymu syntetazy CTP przekształca się w cytydylotrójfosforan (CTP), podstawowy kofaktor biosyntezy fosfatydylocholiny. CDP-cholina i produkty jej hydrolizy biorą udział nie tylko w biosyntezie i procesach odnowy błon komórkowych, ale odgrywają również podstawową rolę w biosyntezie kwasów nukleinowych, białek i acetylocholiny.
Nieco prościej
Cytykolina jest naturalnie występującą substancją w mózgu człowieka.
Jest najlepiej przyswajalnym źródłem choliny czyli witaminy B4, która jest związkiem prekursorowym w syntezie acetylocholiny.
Viagra dla mózgu
Cytykolinę określa się przez jej właściwości jako viagra dla mózgu i nie chodzi tu o usztywnienie mózgu, o nie. Ma ona właściwości nootropowe.
Owe działanie nootropowe CDP-choliny związane jest z nasileniem procesu syntezy glutationu oraz ze wzrostem fosfatydylocholiny w mózgu. Wyniki niektórych badań sugerują także, że suplementacja tego związku prowadzi do zwiększenia gęstości receptorów dopaminergicznych.
Kluczowe odkrycie
CDP-cholina odkryta została w roku 1955. Identyfikacji związku dokonał E. Kennedy, który rok później przeprowadził także jego pierwszą syntezę. Od tego momentu, aż do dnia dzisiejszego cytykolina jest badana na szeroką skalę głównie w Japonii i USA.
Wracamy do naukowych wyjaśnień, tym razem w zakresie działania
Według badań zamieszczonych w publikacjach naukowych neurologów jak już wcześniej wspomniano cytykolina jest egzogenną formą cytydino 5’-difosfocholiny, która bierze udział w wytwarzaniu fosfatydylocholiny i syntezie fosfolipidów błonowych.
Cytykolina działa na różnych poziomach kaskady niedokrwiennej i prawdopodobnie dlatego wpływa na efekt naprawczy mózgu. Wywiera również działanie antyapoptotyczne. Na podstawie szeregu badań wykazano, że cytykolina ma wpływ na szybszą poprawę kliniczną stanu chorych po udarze mózgu, poprawia funkcje poznawcze w zespołach otępiennych, zaś stosowana z lewodopą przyczynia się do lepszego funkcjonowania ruchowego w chorobie Parkinsona, zmniejszając także częstość występowania działań niepożądanych lewodopy.
Ciąg dalszy wyjaśnień
Wiele badań oraz zastosowania klinicznego potwierdza skuteczność w chorobach neurologicznych pochodzenia naczyniowego, a w szczególności w świeżych udarach mózgu, choć nie wszystkie z nowszych badań to potwierdzają. Podobnie jak w przypadku uszkodzeń niedokrwiennych, także w uszkodzeniach pourazowych podstawowym mechanizmem jest degradacja fosfolipidów i tworzenie wolnych rodników tlenowych, stąd korzystny efekt podawania egzogennej CDP-choliny. Prace badawcze dotyczące urazów czaszkowo-mózgowych u zwierząt dowiodły, że CDP-cholina ma zdolność ograniczania rozległości strefy uszkodzenia i obrzęku mózgu; powoduje także zmniejszenie obszaru niedokrwienia wokół krwiaka i znaczącą poprawę funkcji motorycznych i poznawczych.
Zastosowanie profesjonalne w świecie
CDP-cholina jest zarejestrowana jako środek wspomagający terapię udarów niedokrwiennych i urazów mózgu w ponad 20 krajach (m.in. w Szwajcarii, Japonii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii).
Wiele badań wykazało, że cytykolina wpływa na szybszą poprawę stanu klinicznego u chorych po udarze mózgu oraz na polepszenie funkcji poznawczych w otępieniu. Stosowana z lewodopą poprawia sprawność motoryczną w PD i zmniejsza częstość występowania jej działań niepożądanych, wpływa także na poprawę pamięci u osób starszych oraz poprawia koncentrację uwagi u chorych z alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Wykazano również, że poprawia ona pamięć i koncentrację uwagi u osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów dotkniętych alkoholowym zespołem abstynencyjnym.
Lepsze uczenie oraz pomoc w walce z uzależnieniem
Uważa się, że za uzależnienia odpowiedzialny jest mezolimbiczny i mezokortykalny szlak dopaminergiczny. Ponieważ CDP-cholina pobudza metabolizm dopaminy, suplementacja tej substancji przeciwdziała uzależnieniom.
Cytykolina jest również skuteczna w trudnościach z koncentracją uwagi oraz uczenia się. Zwiększa ona wydajność psychiczną i zwiększa poziom motywacji. Co okazuje się być niesamowitym pomocnikiem dla osób, które muszą uczyć się dużo lub są po prostu wypaleni zawodowo.

CYTYKOLINA 60 KAPS. UNS CHOLINA CDP
cytykolina cholina cdp udar mozgu cytykolina  choroba niedokrwienna mozgu cytykolina poprawa pamieci cytykolina uzaleznienia

kwas kaprylowy olej MCT kandydoza candida grzybica odchudzanie cukrzyca kwas kaprylowy zapalenie jelit kwas kaprylowy regeneracja jelit kwas kaprylowy drozdzaki

 

Powszechnie stosowany, ale powszechnienie nieznany
Kwas kaprylowy to kwas tłuszczowy, występujący w tłuszczach roślinnych tj. olej kokosowy i palmowy oraz zwierzęcych tj. tłuszcz kóz i owiec, tłuszcz mlekowy królików, kóz, kozic. To właśnie on odpowiada za specyficzny zapach serów. Jest wykorzystywany od dawien dawna w przemyśle spożywczym, medycznym i kosmetycznym jako środek wspomagający leczenie grzybic. W hodowli zwierząt stanowi dodatek do pasz, które mają za zadanie ograniczenie rozwoju grzybów i bakterii w przewodzie pokarmowym.
Wyłącznik apetytu
Odchudzanie to temat interesujący niemalże każdego z nas, oczywiście patrzymy na nie przez pryzmat wyglądu zewnętrznego a nie zdrowia organów, stawów i kości. Przyznać trzeba, że w większości przypadków nadwaga nie bierze się z powietrza a z łakomstwa. Wiele osób marzy by mieć taki przycisk, który wyłączył by nadmierny apetyt, ochotę na podjadanie i chęć na słodkości. Takim “guzikiem” do wyłączenia okazuje się być kwas kaprylowy, który wpływa na ośrodek sytości w mózgu, odczuwamy dłużej sytość i dzięki temu ogranicza chęć podjadania i ochoty na słodycze. Kwas kaprylowy jest nie tylko pomocny w walce z nadwagą dzięki niemu jesteś ekologiczny - rzadziej otwierasz lodówkę :-)
Mit cukrojadka
Grzybice i kandydoza to temat wstydliwy a za głównego winowajcę uchodzi cukier. Nie trzeba obżerać się słodyczami, aby nabawić się kandydozy. Mylnie uważa się, że kandydoza jest wynikiem spożywania cukru. Owszem warunki do rozwoju kandydozy stwarzamy my sami, ale również jest to wynikiem naszych chorób, diety, złej kondycji organizmu.
Wróg na tapecie
Candida są drożdżakami co oznacza, że najczęściej występują w formie jednokomórkowej, w postaci małych, cienkościennych, owalnych komórek; rozmnażają się głównie bezpłciowo, przez pączkowanie. Rodzaj Candida obejmuje około 150 gatunków, ale tylko 9 z nich uznaje się za patogenne dla człowieka (najczęściej występujące u ludzi to rodzaje: C. albicans, C. glabrata, C. tropicalis, C. parapsilosis, C. krusei). Występują one najliczniej w jamie ustnej, jelitach, pochwie i na skórze.
Połączenie, które zabija
Kwas kaprylowy z powodzeniem wykorzystuje się do walki kandydozą ze względu na jego zdolność do łączenia się z błonami komórek drożdżowych powodując ich rozerwanie i śmierć. Brzmi to mało prawdopodobnie, ale właśnie taką właściwość posiada, dlatego jest skuteczny w walce z bakteriami, grzybicami wszelkiego rodzaju obejmujące nie tylko układ pokarmowy, płciowy, ale również grzybice skóry, paznokci.
Sygnały
Wiele sygnałów świadczy o rozwoju kandydozy w organizmie należą do nich m.in. te najbardziej ogólne jak przewlekłe zmęczenie, brak energii, ale również pleśniawki, wzdęcia i wiatry, skurcze jelit, swędzenie odbytnicy, zmiana czynności jelit. Sygnałem alarmowym powinno być częste infekcje układu moczowego: zapalenie pęcherza, infekcje pochwy, dolegliwości menstruacyjne. Często występuje również rozdrażnienie, stany depresyjne, brak koncentracji. Z objawów zewnętrznych m. in. zmieniona chorobowo płytka paznokci, łuszczenie pękanie naskórka.
Częste mycie wspiera rozwój - negatywny
Nadmierna higiena okolic intymnych lub nieodpowiedni płyn do higieny intymnej przyczynia się nie tylko do podrażnień, ale głównie do rozwoju drożdżaków miejsc intymnych (można to najprościej określić jako wyjałowienie środowiska, w którym bytują zarówno dobre jak i złe bakterie) czyli kandydozy. Równowaga w higienie jest istotna szczególnie oparta o naturalne płyny o zrównoważonym ph. Oczywiście nie każda często myjąca się Pani taką drożdżycę ma w posiadaniu, ale bóle podbrzusza, pieczenie, nieprawidłowości wydzielnicze powinny być zbadane i konsultowane z ginekologiem. Co gorsze problem będzie do nas powracał niczym bumerang, jeżeli nie zadbamy zarówno o odpowiednią ilość probiotyków i “nie wytępimy” paskudztwa. Od wielu lat wspomagająco w ginekologii stosuje się do walki infekcjami preparaty zawierające kwas kaprylowy, jednak zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać przyjmując go doustnie.
Zabijasz pasożyty to bakterie też
Nie tylko kuracje antybiotykiem likwidują nam pożyteczne bakterie w organizmie, należą również do nich kuracje przeciwgrzybicze czy odrobaczające w kierunku pasożytów układu pokarmowego. Dlatego nie należy zapominać o probiotykach (szczególnie osoby, które nie cieszą się 100 % zdrowiem). Gdy zabijamy robaki to przyjmujemy probiotyki (można także w trakcie) ale bezwzględnie po zakończonej kuracji.
Przeczyszczanie wzmaga na namnażanie

Osoby, którym zdarzają się często biegunki czy stosują środki i herbatki przeczyszczające na zaparcia, są narażone na występowanie kandydozy. Podaruję sobie opis mechanizmu działania tych środków na florę jelitową.
Lista zagrożonych
Na występowanie kandydozy przede wszystkim są narażone osoby stosujące antybiotyki, z obniżoną odpornością, z chorobami autoimmunologicznymi, przy osłabionej funkcji wątroby, przy zmniejszonej ilości wytwarzania soków trawiennych, w stanach chorobowych, przy niedoborach składników odżywczych, zmianie flory jelit. Osoby chorujące na egzemę, łuszczycę, alergie a także kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Regeneracja jelit
Kwas kaprylowy polecany jest w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Kwas kaprylowy pobudza regenerację nabłonka jelita grubego i poprawia funkcje absorpcyjne jelit. Przyspiesza gojenie owrzodzeń jelita cienkiego i grubego. Zapobiega zmianom zapalnym w ścianie jelit. Ma zastosowanie w leczeniu zespołu jelita drażliwego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, kandydozy jelit, kryptokokozy i kolibakteriozy.
W grupie szybciej działają
Kwas kaprylowy w połączeniu z cynkiem i wapniem wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe.
Kwas kaprylowy z palmy kokosowej czy może budzić wątpliwość

Kwas kaprylowy pozyskany z oleju MCT produkowanego w 100% z owocu palmy kokosowej (Cocos nucifera) to łatwo przyswajalna forma. Co istotne ten kwas kaprylowy jest średniołańcuchowym kwasem tłuszczowym. Bez oleju palmowego. Co oznacza, że jest on produktem bezpiecznym. Oleje MCT są obecnie bardzo popularne wśród osób, które dążą do pięknej sylwetki, zdrowego odżywiania, szczególnie osób osób odchudzających się i będących na diecie ketogenicznej.

Co ważne oleje MCT mogą spozywać osoby z insulinoodpornością, cukrzycą typu 2 (zwiększa on wrażliwość tkanek na działanie insuliny), czy z podwyższonym złym cholesterolem (zwiększa dobry zmniejsza zły).
kwas kaprylowy z olej MCT to naturalny środek wspomagający walkę z kandydozą, infekcjami grzybiczymi, chorobami jelit.

Kwas kaprylowy z palmy kokosowej zawierającej C8 -Kwas kaprylowy pozyskany z oleju MCT
kwas kaprylowy olej MCT kandydoza candida grzybica odchudzanie cukrzyca kwas kaprylowy zapalenie jelit kwas kaprylowy regeneracja jelit kwas kaprylowy drozdzaki

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch, Placówki Poczty Polskiej
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 106 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 53 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]