Naturalna medycyna

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Balsam Ratownik kupisz w naszym sklepie
Naturalna Medycyna
Plac Powstańców Wielkopolskich 3/1
65-075 Zielona Góra
tel. +48 (68) 324 21 27
lub w naszym sklepie internetowym tutaj:
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl/4_alfa-intel

Balsam Ratownik
Balsam Ratownik® niezbędny w każdym domu, w pracy, na wakacjach!

Balsam Ratownik
® to wyjątkowy preparat kosmetyczny przeznaczony do ochrony i regeneracji skóry.

Preparat od wielu lat stosowany w różnych krajach świata.

Niezbędny dla suchej skóry i we wszystkich sytuacjach, kiedy skóra jest narażona na niekorzystne czynniki termiczne np. słońce, mróz, wiatr. Przywraca skórze prawidłowy stan i zdrowy wygląd.

Balsam regenerująco — ochronny Ratownik
® to wysoce skuteczny bezwodny naturalny preparat kosmetyczny na bazie lipidów mlecznych o właściwościach wybitnie natłuszczających, regenerujących i silnie kojących.

Balsam Ratownik® ratuje skórę po intensywnym opalaniu oraz po ekspozycji na zbyt wysoką lub niską temperaturę. Tworząc lipidową barierę chroni ją przed nadmierną utratą wody, czyni mocniejszą i bardziej odporną.

W jaki sposób należy stosować balsam Ratownik
®?

Należy dość obficie nanieść balsam na skórę bezpośrednio z tuby.
Konsystencja preparatu zmienia się z maściopodobnej na płynną pod wpływem temperatury ciała, gdyż temperatura kroplenia balsamu wynosi 36°C. Pozwala to bez trudu rozprowadzić balsam na całej powierzchni skóry.

Korzystne działanie balsamu wystąpi już w ciągu 5-15 minut po naniesieniu preparatu.
Generalnie, do uzyskania dobrych efektów regeneracji naskórka wystarczą 1-3 aplikacje balsamu co 2-3 godziny.

Czy balsam Ratownik
® jest bezpieczny?
Jak podano wyżej, balsam Ratownik
® jest preparatem kosmetycznym, (a nie lekiem na bazie substancji chemicznych, z szeregiem przeciwwskazań) w skład którego wchodzą wyłącznie naturalne komponenty. Preparat nie zawiera konserwantów, kompozycji zapachowych, alkoholu, środków hormonalnych i antybiotyków. Balsam został wielokrotnie przetestowany i na ogół jest dobrze tolerowany. Jednakże, jak każdy inny preparat, działanie którego jest oparte na składnikach naturalnych, balsam Ratownik® może w rzadkich przypadkach wywołać reakcję alergiczną. Uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, jest przeciwwskazaniem do jego stosowania.

Jaka jest postać balsamu Ratownik
® i jak należy go przechowywać?
Balsam Ratownik
® produkowany jest w postaci gęstej, maściopodobnej masy, konsystencja której, bezpośrednio uzależniona od temperatury otoczenia. Nie wpływa to jednak na zmianę właściwości preparatu. Balsam Ratownik® należy przechowywać w temperaturze od 15 do 25 °C.
Opakowanie – tuba laminatowa o pojemności 30 g, ulotka informacyjna, pudełko tekturowe.
Chronić przed dziećmi.

Skład balsamu Ratownik
®.
Balsam Ratownik pobudza naturalne siły organizmu człowieka.
Balsam Ratownik stymuluje właściwości ochronne naskórka.
Balsam Ratownik inicjuje procesy regeneracyjne i przynosi natychmiastową ulgę poprzez przywrócenie równowagi serotoniny i bradykininy w miejscu stosowania. Mechanizm unikatowego działania balsamu Ratownik oparty jest na synergistycznym połączeniu wyłącznie naturalnych składników takich jak:


Lipidy Mleczne (Lactis Lipida)
- specjalnie oczyszczone i utrwalone tłuszcze otrzymywane z mleka - zmiękczające i uelastyczniające naskórek, odbudowujące jego warstwę lipidową, zapobiegające utracie wody, działające odżywczo oraz chroniące skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Olejek z owoców rokitnika syberyjskiego (Oleum Hippophae Rhamnoides)
otrzymywany z dojrzałych owoców.

Działanie:
* przyspiesza odnowę skóry;
* zwiększa intensywność procesów naprawczych;
* zmniejsza złuszczanie się naskórka;
* reguluje procesy fizjologiczne w skórze;
* neutralizuje wolne rodniki.

  • Octan witaminy E (Tocopheryl Acetate). W skórze pod wpływem enzymów przekształcany w wolną witaminę E.

    Działanie:
    • *neutralizuje wolne rodniki powstające w wyniku naturalnych procesów w skórze oraz wolne rodniki powstające pod wpływem promieni słonecznych oraz pochodzące z zanieczyszczonego powietrza;
    • *działa synergistycznie z lipidami mlecznymi odnawiając i wzmacniając płaszcz ochronny skóry.Propolis (Propolis Cera) — kit pszczeli, do produkcji którego, pszczoły używają lepkiej substancji pokrywających pąki roślin. Używany przez pszczoły do dezynfekcji ula.

Działanie:
* przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze.


Ekstrakt z nagietka lekarskiego (Calendula officinalis L.) 
- ekspert w dziedzinie regeneracji skóry!

Nagietek lekarski zawiera wiele cennych substancji aktywnych z grupy: saponin triterpenowych, karotenoidów i flawonoidów, dzięki którym kwiat ten wykazuje
silne działanie regenerujące, łagodzące podrażnienia, przeciwgrzybicze.
Skład balsamu Ratownik
® wg INCI:
Lactis Lipida, Cera Alba, Hippophae Rhamnoides Oil, Mineral Oil (and) Calendula Officinalis Flower Extract, Turpentine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Lavandula Angustifolia Oil, Malaleuca Alternifolia Oil, Propolis Cera, Linalool, Limonene, Geraniol, Eugenol, Cumarin, Citronellol, Citral.

Skład preparatu jest chroniony patentem.


Wszystko dla zdrowia


Naturalna medycyna

Uwaga!
Wszystkie artykuły prezentowane w serwisie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.